Ukradená lahev vodky za miliony, která se objevila i v seriálu Domek z karet, se našla. Otevřená a vypitá

Je ze zlata, stříbra a diamantů a obsahovala vodku z roztopeného alpského sněhu. Lahev vodky, kterou její majitel považuje za nejdražší na světě, počátkem minulého týdne ukradl v Kodani neznámý zloděj. Nyní se našla. Pachatel se ji - nejspíš ze strachu před širokou medializací - rozhodl vrátit.

Kodaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lahev vodky ze zlata a stříbra za miliony dolarů | Foto: Scanpix Denmark/Brian Ingberg | Zdroj: Reuters

Lahev z téměř tří kilogramů zlata, stejného množství stříbra a s vrškem zdobeným diamanty byla až doposud tajemstvím majitele baru Cafe 33 v centru Kodaně.

Lahev vodky ze zlata a stříbra za miliony dolarů | Foto: Scanpix Denmark/Brian Ingberg | Zdroj: Reuters

Sběratel vzácných lahví alkoholu ji měl zapůjčenou od jejího skutečného majitele – ruského podnikatele Leonarda Janelkoviče a ukrytou ve sklepě spolu s dalšími lahvemi. Její cenu odhaduje na 1,3 milionu dolarů (přes 27 milionů korun). V úterý v noci si ale sklep odemkl maskovaný lupič a po krátkém hledání si lahev odnesl.

Lahev ale nebyla nezvěstná dlouho. Už v pátek se ji povedlo policii najít u vchodu do budovy v bohaté kodaňské čtvrti, informoval deník New York Times. Otevřenou a vypitou. Podle majitele není pochyb o tom, že se lupič medializace případu leknul a lahev odložil tak, aby byla nalezena. Krátce předtím ho prý kontaktoval člověk s tím, že ví, kdo lahev vzal, a přeje si ji vrátit. Policie na základě toho, že si pachatel sklep odemkl sám, zároveň předpokládá, že klíč k rozmnožení mu mohl poskytnout jeden ze zaměstnanců podniku.

Lahev obsahovala vodku vyrobenou z roztopeného sněhu z francouzských Alp, její vysoká cena ale plynula zejména z hodnoty nádoby. Majitel ji plánuje znova naplnit. Lahev se dokonce objevila v třetí řadě seriálu Domek z karet, kde si z ní připíjel seriálový ruský prezident.

mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme