Žena z Bangladéše přivedla na svět dvojčata měsíc po narození chlapečka. Měla dvě dělohy

Jistá mladá žena z Bangladéše, která před několika dny porodila dvojčata, se během několika týdnů stala trojnásobnou matkou. Asi o měsíc dříve totiž předčasně přivedla na svět i chlapečka. O případu ženy se dvěma dělohami ve čtvrtek informovala britská zpravodajská stanice BBC.

Dháka, Bangladéš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena v Bangladéši porodila během dvou měsíců tři děti (ilustrační foto). | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0,©

Dvacetiletá Árifa Sultánaová chlapečka porodila v nemocnici v Khulně koncem února. Po 26 dnech byla s bolestmi břicha odvezena do nemocnice ve městě Džessore. Vyšetření ukázalo, že má dvě dělohy, je stále těhotná a čeká dvojčata. Lékaři jí udělali císařský řez a na svět přišel chlapec a holčička.

„Byli jsme v šoku a velmi překvapení,“ říká Šeila Poddarová, gynekoložka, která zákrok prováděla. Podle jejích slov je pacientka velmi chudá a nikdy nebyla na ultrazvuku. Matku i dvojčata lékaři po čtyřech dnech v nemocnici propustili, všichni jsou zdraví.

Tichá bolest rohingských žen a dívek: v uprchlických táborech rodí děti násilníků, barmských vojáků

Číst článek

Podle gynekologů není uterus didelphys, tedy stav, kdy má žena dvě dělohy, extrémně výjimečný a zobrazovací metody ho obvykle odhalí. Je pravděpodobné, že když Sultánaová měla plodné období, byla oplodněna tři vajíčka najednou a z nich se vyvinula tři embrya, píše britský server BBC.

Sultánaová říká, že má z dětí radost, ale že si dělá starosti kvůli finanční situaci své rodiny, protože její manžel vydělává v přepočtu asi 2200 korun měsíčně. „Je zázrakem od Alláha, že všechny mé děti jsou zdravé. Udělám vše pro to, aby byly šťastné,“ říká matka.

ČTK, gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme