Na jihu Čech začala chřipková epidemie. Na následky chřipky tam zemřelo malé dítě

V Jihočeském kraji začala chřipková epidemie. Počet pacientů za poslední týden vzrostl o 36,5 procent. Hygienici nyní evidují 1785 případů respiračních onemocnění na 100 000 obyvatel. Na následky chřipky navíc zemřelo na jihu Čech jedno dítě, řekla Hana Bendíková z českobudějovické krajské hygienické stanice.

České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Jihočeském kraji začala chřipková epidemie. Počet pacientů za poslední týden vzrostl o 36,5 procent (ilustrační foto). | Foto: Mojpe/CC0 Creative Commons | Zdroj: Pixabay

„Těžkému průběhu chřipky podlehlo dítě ve věkové kategorii nula až pět roků. Více ale nebudeme k případu říkat,“ uvedla. Právě kategorie nejmenších dětí je momentálně nejvíce zasažená. U dětí ve věku do pěti let hygienici zaznamenali 5231 nemocných na 100 000.

Nejvíce nemocných bez ohledu na věk je na Českokrumlovsku. V tomto okrese jich připadá 2628 na 100 000 obyvatel.

Kvůli akutním respiračním chorobám nesmí návštěvy do prachatické nemocnice. Od pondělí začne platit stejný zákaz v českokrumlovské nemocnici. Návštěvy rovněž nesmí do domova se zvláštním režimem v Rakvicích na Písecku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme