Málo prozkoumaný koronavirus má v Číně již čtvrtou oběť. Potvrzených případů je přes 200

Na zápal plic v souvislosti s málo prozkoumaným druhem koronaviru zemřel v Číně již čtvrtý člověk. S odvoláním na zdravotnické úřady ve městě Wu-chan na východě Číny o tom v úterý informovala agentura Reuters. Ve středu se kvůli nové plicní nemoci sejde krizový výbor Světové zdravotnické organizace (WHO).

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojice zdravotníků odnáší kontaminovaný materiál z nemocnice ve Wu-chanu, kde jsou hospitalizováni pacienti s novým koronavirem | Zdroj: Reuters

Čtvrtou potvrzenou obětí nákazy se stal devětaosmdesátiletý muž, kterého do nemocnice převezli v sobotu s vážnými dýchacími obtížemi. V neděli zemřel.

V Číně během víkendu přibylo 139 případů zápalů plic způsobených koronavirem. Třetí člověk zemřel

Číst článek

V pondělí čínské úřady oznámily, že počet potvrzených případů zápalu plic způsobených novým koronavirem přesahuje dvě stě. Vědci ale na základě propočtů pravděpodobnosti odhadují, že skutečný počet nemocných je nyní už více než 1700.

Koronaviry mohou způsobit běžné nemoci, jako je nachlazení, ale také smrtící choroby, jako jsou dýchací onemocnění SARS či MERS. Experti se domnívají, že nový virus není tak smrtící jako SARS, zároveň ale upozorňují, že se o jeho původu ví velmi málo.

Světová zdravotnická organizace (WHO) na středu svolala krizovou schůzku, na které by se měli odborníci radit o tom, zda je třeba vyhlásit celosvětový stav zdravotní nouze. Nákaza se potvrdila už kromě Číny také v Thajsku, Japonsku a Jižní Koreji a to u lidí, kteří před tím byli ve městě Wu-chan.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme