Za čtyři měsíce 426 nakažených. Epidemie eboly v Kongu je druhá nejhorší v historii

Současná epidemie eboly, která už čtyři měsíce sužuje východ Konžské demokratické republiky, je nyní již druhou největší v historii. Dosud je registrováno 426 potvrzených i pravděpodobných případů. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na konžské ministerstvo zdravotnictví.

Kinshasa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Současná epidemie eboly, která už čtyři měsíce sužuje východ Konžské demokratické republiky, je nyní již druhou největší v historii | Foto: Olivia Acland | Zdroj: Reuters

Epidemie v nestabilní části východního Konga nyní překonala tu, která vypukla v Ugandě v roce 2000 a která měla 425 potvrzených případů nakažení. Nyní už ji předčí jen epidemie, která v letech 2013 až 2016 zasáhla západní Afriku, kde bylo přes 28 000 potvrzených případů.

Snahu zastavit šíření epidemie eboly v Kongu komplikují útoky místních islamistických povstalců

Číst článek

Virus eboly údajně zabil 245 lidí v provinciích Severní Kivu a Ituri, kde pokračují boje mezi ozbrojenými skupinami a místní domobranou. Špatná bezpečnostní situace znemožňuje adekvátně reagovat na šíření nákazy.

Od roku 1976, kdy byl virus eboly objeven, zasáhlo Kongo již deset epidemií. Ebola se šíří přímým kontaktem s krví či tělesnými výměšky nakažených. Virus způsobuje horečky a vnitřní i vnější krvácení, nemoci podlehne asi polovina nakažených.

„Tento tragický milník jasně ukazuje složitost a vážnost epidemie,“ uvedla lékařka Michelle Gayerová z neziskové organizace International Rescue Committee.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme