Veterinární správa varuje před šarží kojenecké výživy firmy Goldim. Může obsahovat nebezpečnou bakterii

Do českých obchodů se dostalo asi 600 balení kojenecké výživy, která může obsahovat bakterii cronobacter, nebezpečnou hlavně pro děti s oslabenou imunitou. Rizikovou skupinou jsou předčasně narozené děti ve věku od tří dnů do čtyř let. Informoval o tom mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. Jde o výživu z kozího mléka v prášku s názvem Naše mléko od výrobce Goldim s datem výroby 26. února 2022 a minimální trvanlivostí do 31. října 2023.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kojenec

Jde o šarži kojenecké výživy s označením L 430. Děti by ji určitě neměly konzumovat (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Téměř 300 kusů výživy směřovalo do velkoobchodu, který dodává zboží do lékáren, sdělil Vorlíček Radiožurnálu. Necelých 60 balení se pak podle něj prodalo na internetovém obchodě Alza.cz a zbytek zboží odebralo přes 45 maloodběratelů.

Veterinární správa varuje před kojeneckou výživou značky Goldim | Zdroj: Státní veterinární správa

„Všichni velkoobchodní příjemci kojenecké výživy byli informováni a požádáni o zablokování výrobku v jejich skladech a stažení z prodejní sítě, a to do jednoho měsíce od obdržení oznámení,“ uvedla veterinární správa.

Jde o šarži s označením L 430. Děti by ji určitě neměly konzumovat. Zakoupená balení rodiče můžou vrátit v místě nákupu.

Výrobce vyrobil přes 1000 kusů kojenecké výživy. Českou veterinární správu na možnou přítomnost bakterie upozornily slovenské dozorové orgány, kam směřovala zhruba třetina produkce.

Onemocnění, které bakterie způsobuje, se vyskytuje vzácně, má ale závažný průběh. Bakterie je běžně součástí střevní mikroflóry teplokrevných zvířat, může přežívat hlavně v suchých a teplých místech.

Lucie Pávová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme