WHO: V tuto chvíli není možné určit, odkud se vzal koronavirus. Podle důkazů šlo ale o přenos ze zvířete

V současné chvíli nelze přesně určit, odkud pochází koronavirus. Ochranná opatření uvalená jednotlivými vládami je také nutné uvolňovat jen postupně, jinak hrozí další rozpuk nákazy. Lidé si proto musí zvyknout na nový způsob života, aby mohla společnost fungovat, dokud nebude objevena vakcína. Podle agentury Reuters to v úterý prohlásil regionální ředitel Světové zdravotnické organizace pro západní Pacifik Takeši Kasai.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koronavirus SARS-CoV-2 způsobující nemoc covid-19 znázorněný na trojrozměrném modelu. | Foto: https://www.scientificanimations.com | Zdroj: Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)

Kasai uvedl, že ohledně zdroje koronaviru nyní nelze učinit pevný závěr. Dostupné důkazy nicméně poukazují na to, že se nákaza přenesla na člověka ze zvířat.

Trump prověřuje, zda koronavirus pochází z čínské laboratoře. Se Si Ťin-pchingem o tom ale nemluvil

Číst článek

Americký prezident Donald Trump minulý týden prohlásil, že se jeho vláda snaží určit, zda virus nevzešel z jedné z laboratoří v čínském městě Wu-Chan, kde se koronavirus potvrdil loni poprvé.

Světová zdravotnická organizace (WHO) rovněž varovala, že veškeré uvolňování ochranných společenských opatření musí být postupné. Pokud by se polevilo příliš brzy a náhle, mohl by počet infikovaných znovu začít narůstat.

Lidé se proto musí připravit na to, že společnost bude fungovat novým způsobem, dokud se nepodaří koronavirus dostat pod kontrolu. Až do nalezení vakcíny bude nutné pandemii přizpůsobovat společenský život.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme