Máte fobii z obestavěné tmy? Klidně zastavte a zamyslete se. Cesta po povrchu se vždy najde

Skoro každý si z dovolené přiveze dojmy a fotky. Ty dnes může dát snadno na Facebook. Například redaktor Martin Karlík si na dovolené v polských Krkonoších vyfotil tunel a dal ho právě na sociální sítě. Ne všichni ale mají tunely rádi, někteří se jich dokonce i bojí. Před pár dny zastavil na dálnici A31 na severozápadě Německa u města Leer dánský řidič a odmítl jet dál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský okruh, Lochkovský tunel | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Dálnice totiž podjíždí řeku Ems, Česky se jí taky říká Emže, a šofér obytného auta z Dánska měl takový strach, že zastavil na krajnici a nebyl schopný se hnout z místa,“ popsal Radiožurnálu Karlík.

Přijela policie, a když policisté pochopili, v čem je problém, dostali ho pryč z dálnice, aniž by musel do tunelu a poradili mu, kudy má pokračovat v cestě k nizozemským hranicím, aby jel vždy po povrchu.

Nestává se to denně, ale třeba před loňským Silvestrem jeden řidič s fobií z tunelů v Mindenu v Severním Porýní-Vestfálsku zajel pod zem. Projet 1 730 metrů ale nezvládl, zastavil uvnitř a počkal na policii. Za volant si musela sednout policistka, která auto i s vystresovaným řidičem vyvezla ven na denní světlo.

Jiří Chum, Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme