Muži s ovázanými hlavami jako symbol Istanbulu. Město je Mekkou vlasových transplantací

Pokud vás trápí pleš, můžete svůj problém levně vyřešit v tureckém Istanbulu. Ten se stává Mekkou transplantací vlasů. Měsíčně služby využije přes pět tisíc zahraničních klientů, kteří stále přibývají.

Istanbul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlasy

Vlasy | Foto: Fotobanka Pixabay

Ve světle událostí posledních let se turisté začali Turecku spíše vyhýbat. Výjimku začíná tvořit tzv. vlasová turistika, která cestovní ruch opět pozvedá.

Podle statistiky zveřejněné tureckou Asociací pro zdravotní turistiku si pro novou hřívu přijede měsíčně kolem 5000 klientů ze zahraničí.

Specializaci se kliniky začaly věnovat před 10 roky. Od této doby vzniklo jen v samotném Istanbulu na 350 klinik, které měsíčně navštíví až pět tisíc klientů. Ceny za nové vlasy jsou zde totiž příznivé a muži, kteří sem jezdí hlavně z oblasti Saudské Arábie a Perského zálivu, tu utratí stovky milionů dolarů ročně.

Čtyři až pět tisíc vlasových štěpů vyjde v přepočtu na 35–40 tisíc korun, což je pětkrát méně než v Evropě. Každý vlas vyrůstá z vlasové folikuly. Z místa, kde ještě nějaké folikuly zůstaly, se přemístí na postiženou část hlavy. Při správném provedení je efekt až stoprocentní.

Istanbul doufá, že boom bude i nadále pokračovat, a chtěl by měsíčně uspokojit až 6500 klientů. Místní obyvatelé začínají žertovat, že novým městským symbolem se stávají muži s obvazy, kterými mají po provedeném zákroku omotanou hlavu.

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme