Světový unikát: v USA propustili z nemocnice miminko, které po porodu vážilo pouze 245 gramů

Matce v kalifornském San Diegu se ve 24. týdnu těhotenství narodilo miminko vážící pouhých 245 gramů. Nyní bylo propuštěno z nemocnice. Po téměř pěti měsících od porodu vážilo dvě kila. Jde o světový unikát, miminko s takto nízkou porodní vahou dosud nikdy nepřežilo. S odvoláním na středeční sdělení nemocnice v San Diegu o tom informovala agentura AP.

San Diego Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékaři neočekávali, že dítě narozené takto předčasně přežije. Ilustrační foto | Foto: Lucie Zemanová

Rodiče dali nemocnici svolení informaci zveřejnit, děťátko se jmenuje Saybie. Záznamy o nejmenších miminech, která přežijí, jsou uchovávány na univerzitě v Iowě. Tamní profesor pediatr Edward Bell agentuře AP potvrdil, že Saybie je podle univerzitní databáze nejlehčí dítě, které přežilo.

Matka náročný porod popsala ve videu, které zveřejnila nemocnice. Císařský řez byl proveden poté, co se u matky objevil velmi vysoký krevní tlak a další příznaky preeklampsie.

Lékaři neočekávali, že dítě narozené takto předčasně přežije, a matce i otci po porodu řekli, že mají asi hodinu na rozloučení. Z hodiny se ale staly dvě, ze dvou tři a pak začaly ubíhat týdny, uvedla matka.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme