Ostravskou ordinaci pro chudé využívají stovky pacientů. ‚Lékařům důvěřují,‘ pochvaluje si doktorka

Stovkám pacientů už pomohla ordinace pro chudé v Ostravě. Zdravotnické zařízení od loňského ledna provozuje místní pobočka Armády spásy. Dostupnou lékařskou pomoc využívají hlavně lidé bez domova, sociálně slabší nebo třeba senioři.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Je sympatická, nestěžuji si,“ chválí si pan Ondřej doktorku Andreu Pekárkovou. Ta ošetřuje pacienty v ostravské ordinaci pro chudé více než rok.

Celkem ji za tu dobu navštívilo přes 800 pacientů. „Nejčastěji k nám přicházejí s akutními zdravotními potížemi, což jsou teď v zimním období nejčastěji nachlazení, kašel, záněty průdušek, někdy i zápal plic nebo kardiovaskulární nemoci. Často jsou to i rány nebo kožní choroby,“ popisuje pro Radiožurnál Pekárková.

S pacienty podle svých slov vychází na výbornou. „Mně se s touto skupinou pracuje dobře, dokonce lépe než s běžnými občany, protože naši pacienti mně jako lékaři důvěřují a většinou se snaží dodržovat mé rady, pokud mohou a umožňuje to jejich situace,“ doplňuje.

Kromě rostoucího počtu klientů se v ordinaci navýšil také personál. „Na letošek se nám podařilo rozšířit tým ordinace. Už to nejsem jen já jako lékař, ale ještě je tady pan doktor, jedna dobrovolnice, zdravotní bratr a zdravotní sestra. Takže už je nás tu víc,“ vyjmenovává Pekárková.

A dodává, že by ordinaci chtěli v budoucnu rozšířit o takzvané odvšivovací centrum. To by klientům pomohlo například s odstraněním šatních vší.

Lukáš Kaleta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme