Prostředníček na ruce jí ukousl pes. Olomoučtí lékaři ho nahradili prstem z nohy

Místo ukousnutého prostředníčku přišili lékaři ženě z Olomoucka na ruku prst z nohy. Čtyřiapadesátiletá žena tak bude moci po úrazu znovu pracovat jako zdravotní sestra. Díky plastickým chirurgům z olomoucké fakultní nemocnice má naději, že se jí do prstu vrátí i cit.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hana Koloušková ukazuje své pravé chodidlo. Zdálky není poznat, že má prsty jen čtyři. Zblízka je vidět, že prsteníček a ukazováček má k sobě přilepené páskou a mezi nimi je krátká tenká jizva.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lékaři olomoucké nemocnice nahradili ženě chybějící část prostředníčku prstem z nohy

Třetí prst z nohy nahradil paní Haně část chybějícího prostředníčku na pravé ruce. Přišla o něj desátého března, když ji na procházce napadl cizí pitbulteriér. Paní Hana chtěla svého retrívra bránit a snažila se psy odtrhnout.

Přivolaní záchranáři chybějící dva články prstu nenašli. V olomoucké fakultní nemocnici čtyřiapadesátileté ženě navrhli dvě možnosti. Buď jí zůstane pahýl, nebo jí na něj přišijí prst z nohy.

Sedmičlennému týmu oddělení plastické a estetické chirurgie pod vedením primáře Bohumila Zálešáka trval zákrok jedenáct hodin. Při podobných operacích se z nohy obvykle využívá ukazováček, u paní Hany ale chirurgové zvolili prostředníček.

Zdravotní sestra už s prstem může opatrně hýbat a má naději, že se do něj vrátí i cit. Její napadení vyšetřuje policie. Za ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí majiteli psa až rok vězení.

Monika Tomášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme