Pomozte darováním potravin. Národní potravinová sbírka i s přispěním Českého rozhlasu

Český rozhlas se zapojí do pátého ročníku Národní potravinové sbírky, která pomáhá lidem ohroženým chudobou. Akce proběhne v sobotu 11. listopadu na 750 místech po celé České republice. Český rozhlas se do sbírky spolu se zaměstnanci letos aktivně zapojuje už podruhé.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jídlo v popelnici, odpad, food waste | Foto: licence Creative Commons Atribution-NonCommecial-NoDerivs 2.0 Generic, U.S. Department of Agriculture

Dary od veřejnosti míří buď do potravinových bank, odkud se následně distribuují neziskovým organizacím, nebo přímo sociálním a charitativním organizacím, které v daném regionu či městě pomáhají lidem v nouzi.

Svatomartinská husa chutná čím dál víc. Letos ale podražila a přijede většinou z ciziny

Číst článek

Sbírka tak pomáhá například matkám s dětmi v azylových domech, pěstounským rodinám nebo seniorům, lidem s handicapem, lidé bez domova a podobným.

Hlavním posláním sbírky by mělo být podat pomocnou ruku těm, kteří trpí nedostatkem jídla. Sbírka také zároveň poukazuje na plýtvání jídlem. Národní potravinová sbírka se v České republice koná od roku 2012. Podle průzkumu agentury IPSOS se letos do sbírky chystá aktivně zapojit více než 42 % obyvatel.

Sběrná místa Českého rozhlasu budou nejen v Praze, ale také v budovách regionálních stanic Českého rozhlasu v Jihlavě, Českých Budějovicích, Olomouci, Ostravě a Liberci.

Rozhlas se do sbírky poprvé zapojil v roce 2016. První sběrné místo bylo pro veřejnost otevřeno v Praze a lidé darovali téměř 150 kg potravin.

Sběrná místa Českého rozhlasu budou otevřena v těchto regionech:

Pátek 10. listopadu

Praha (Vinohradská 12) – od 9 do 20 hodin

Sobota 11. listopadu

Praha (Vinohradská 12) – od 10 do 20 hodin
České Budějovice (U Tří lvů) – od 9 do 16 hodin
Jihlava (Masarykovo nám. 42) – od 8 do 20 hodin
Liberec (Modrá 1047) – od 9 do 16 hodin
Olomouc (Horní náměstí) – od 9 do 15 hodin
Ostrava (Dr. Šmerala) – od 9 do 16 hodin

jra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme