Švédsko 3:7 Česko

Přelomová léčba. Lékaři motolské nemocnice vyřešili inkontinenci neurostimulátorem

Přelomovou metodu léčby inkontinence v Česku jako první vyzkoušela jednačtyřicetiletá pacientka. Lékaři v pražské nemocnici Motol ji do těla během dvou operací zavedli neurostimulátor. Léčba by měla v budoucnu pomoct stovkám pacientů.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékař (ilustrační foto)

Lékař (ilustrační foto) | Foto: CC0 Public domain

Operatér z pražské Motol se na zákrok připravoval dva roky. Během následujících let počítá, že by stimulátor mohl zavádět zhruba 40 pacientům s inkontinencí ročně. Operace není vhodná pro nemocné s porušeným nervovým systémem nebo pro pacienty s roztroušenou sklerózou.

Zákrok zatím nehradí zdravotní pojišťovny. Pacientka měla problémy s nefunkčním měchýřem způsobené rakovinou děložního čípku. Operace přišla zhruba na 350 tisíc korun a přispěli na ni sponzoři. Podle lékařů by se na úhradovou vyhlášku měla metoda dostat příští rok.

Kristina Lamperová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme