Na psychiatra pro děti se čeká až několik měsíců. Ministerstvo plánuje specializovaná centra

Na psychiatra pro děti se čeká i několik měsíců, v pátek na to upozornil regionální Deník. Řada ordinací je vytížená a nové pacienty vůbec nepřijímá. Ministerstvo zdravotnictví proto chystá změny. Od příštího léta by měla fungovat první tři centra duševního zdraví pro děti.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dítě, děti, školáci, žáci, student, studenti (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Pomoc odborníků teď podle Asociace dětské a dorostové psychiatrie potřebuje zhruba sto tisíc českých dětí. K lékaři se jich ale dostane jen něco málo přes šedesát tisíc. Počet duševně nemocných školáků navíc skokově roste, píše regionální Deník.

Ministerstvo školství proto plánuje navýšit počet absolventů medicíny včetně dětských psychiatrů. Podle mluvčí resortu Jarmily Balážové dostanou lékařské fakulty už letos o 135 milionů korun víc.

Spolupráce s rodinami

V centrech duševního zdraví se o děti budou kromě lékařů a sester starat taky terapeuti, speciální pedagogové nebo asistenti. Střediska budou spolupracovat i s rodinami nemocných a se školami.

Pokud se provoz center osvědčí, měla by se jejich síť rozšířit. Ministerstvo zdravotnictví chce otevřít v každém regionu alespoň jedno zařízení, doplňuje regionální Deník.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme