Čína ohlásila první případ lidské nákazy ptačí chřipkou H10N3. Jak se přenesla, není jasné

Jednačtyřicetiletý muž z východočínské provincie Ťiang-su byl potvrzen jako první člověk na světě, který se nakazil kmenem ptačí chřipky H10N3. V úterý o tom informovala čínská Národní zdravotní komise, kterou citovala agentura Reuters.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Číně se vyskytuje mnoho různých kmenů ptačí chřipky a některými se sporadicky nakazí i lidé (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

Muž z města Čen-ťiang byl hospitalizován 28. dubna poté, co se u něj objevila horečka a další symptomy. Podle čínské komise se 28. května potvrdilo, že má virus ptačí chřipky H10N3. Jak se jím nakazil, komise neuvedla.

Rusko oznámilo první přenos viru ptačí chřipky AH5N8 na člověka, nakažení se cítí dobře

Číst článek

H10N3 je méně patogenní, tedy relativně méně vážný kmen ptačí chřipky a riziko jeho šíření ve velkém měřítku je velmi malé, dodala komise. Stav nakaženého muže je stabilní a je připraven na propuštění z nemocnice. Sledování kontaktů, s nimiž byl ve spojení, žádné další případy nákazy neodhalily.

V Číně se vyskytuje mnoho různých kmenů ptačí chřipky a některými se sporadicky nakazí i lidé. Obvykle jde o osoby, které pracují s drůbeží. Žádný podstatnější počet lidí nakažených ptačí chřipkou se neobjevil od let 2016 až 2017, kdy po nákaze kmenem H7N9 zemřelo asi 300 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme