Chorvatsko 0:0 Brazílie

Rusko testuje vakcínu proti koronaviru na lidech. Dobrovolníky bolela hlava a zvýšila se jim teplota

U dobrovolníků, na kterých v Rusku otestovali vakcínu proti novému koronaviru, se po očkování objevila bolest hlavy a zvýšená teplota. Informovala o tom Sečenovova lékařská univerzita v Moskvě. Taková reakce je ale podle ní normální a typická i pro jiné vakcíny. Očkovací látku minulý týden podali prvním 18 dobrovolníkům z řad vojáků. V úterý do klinické studie zařadili další dvacítku lidí.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U dobrovolníků, na kterých v Rusku otestovali vakcínu proti novému koronaviru, se po očkování objevila bolest hlavy a zvýšená teplota. Informovala o tom Sečenovova lékařská univerzita v Moskvě (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Vakcínu proti novému koronaviru vyvinulo Národní výzkumné středisko Nikolaje Gamaleje v Moskvě ve spolupráci s ruským ministerstvem obrany.

VIDEO: Před Putinovou rezidencí u Moskvy stojí nový dezinfekční tunel. Projít jím musí každý návštěvník

Číst článek

Klinické studie se má celkem zúčastnit skoro 80 dobrovolníků. Po očkování musí strávit skoro měsíc v izolaci na pozorování. Pod dohledem lékařů ale budou ještě půl roku.

Podle ruské vicepremiérky Taťjany Golikovové by vakcína mohla v srpnu získat státní registraci a v září začít její průmyslová výroba.

Na očkování ale v Rusku pracuje i dalších šest výzkumných ústavů nebo soukromých firem. Celkem Rusko eviduje skoro 600 tisíc potvrzených případů nákazy.

Ivana Milenkovičová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme