EURO 2020

Chorvatsko 1:1 Česko

Američtí regulátoři schválili použití Sotrovimabu k léčbě covidu. Je určený až pro střední průběh nemoci

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil mimořádné použití přípravku k léčbě nemoci covid-19 od britské společnosti GlaxoSmithKline a firmy Vir Biotechnology. Informovala o tom agentura Reuters.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil mimořádné použití přípravku k léčbě nemoci covid-19 od britské společnosti GlaxoSmithKline a firmy Vir Biotechnology (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: Český rozhlas

Lék Sotrovimab se může podle lékového úřadu používat při lehkém až středním průběhu nemoci, a to u lidí starších 12 let. Nelze s ním však léčit pacienty s covidem-19 hospitalizované v nemocnicích nebo ty, kteří vyžadují kyslíkovou terapii.

Ministerstvo zdravotnictví schválilo podávání léku ivermektin, ale pouze ve zdravotnických zařízeních

Číst článek

S průběžným hodnocením léku na začátku května začala i Evropská léková agentura (EMA). Minulý týden podpořila jeho použití u lidí, kterým hrozí vážný průběh nemoci, nepotřebují však přídavný kyslík.

Léčba bude pacientům s covidem-19 v USA dostupná v následujících týdnech, uvedly společnosti. Podobné léky od firem Eli Lilly a Regeneron již americký lékový úřad k mimořádnému použití schválila.

Přípravek od GlaxoSmithKline a Vir Biotechnology, známý také pod názvy VIR-7831 a GSK4182136, se naváže na proteiny viru SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc covid-19. Když se protilátka na tento protein naváže, znemožní viru vstupovat do buněk lidského těla.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme