Může způsobit krvácení do plic. Lékový ústav varuje před užíváním léku Lemtrada na roztroušenou sklerózu

Státní ústav pro kontrolu léčiv doporučuje lékařům nepředepisovat drahý lék na roztroušenou sklerózu. Regionální Deník varuje, že přípravek Lemtrada má fatální vedlejší účinky. Pacienti po něm měli akutní srdeční potíže, krvácení do plic, mozkové mrtvice nebo problémy s játry.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Účinnost a bezpečnost léku Lemtrada teď nechá znovu důkladně přezkoumat Evropská léková agentura. (ilustrační foto) | Foto: Česká lékarnická komora | Zdroj: Český rozhlas Radiožurnál

Pojišťovny za jeden balík přípravku Lemtrada zaplatí 180 tisíc korun, informuje Deník. V Česku lék užívá několik desítek pacientů, u kterých předtím nezabraly jiné medikamenty.

V některých baleních léku na depresi Citalec 20 byly jiné tablety. Záměna nepředstavuje nebezpečí

Číst článek

Účinnost a bezpečnost léku teď nechá znovu důkladně přezkoumat Evropská léková agentura, informuje Deník. Agentura na svém webu vyzývá pacienty, aby při výskytu závažných vedlejších účinků okamžitě vyhledali lékařskou pomoc.

Podle experta na lékové interakce Josefa Suchopára podobný osud postihne desítky léčiv. Takto závažné účinky se ale vyskytují jen velmi vzácně. Regionální Deník připomíná, že přípravek Lemtrada v minulosti provázely i jiné problémy – pojišťovny za něj totiž původně nechtěly vůbec platit. U části lidí se musel lék podávat opakovaně, což výrobce původně nepředpokládal. Léčbu to významně prodražilo. Nakonec je ale přípravek plně hrazen.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme