‚Když se otevře, přenosů přibude.‘ WHO varuje před rozsáhlým rušením proticovidových opatření

Světová zdravotnická organizace (WHO) ve středu varovala před rozsáhlým a předčasným rušením proticovidových opatření. Domněnka, že už jsou očkováním všichni chráněni a že je proto opět možný úplný návrat k normálu, je nebezpečná pro Evropu i pro další regiony, varoval ve středu v Ženevě krizový manažer WHO Mike Ryan.

Ženeva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle krizového manažera WHO je domněnka, že už jsou všichni očkováním chráněni nebezpečná (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Nyní je na místě největší opatrnost,“ řekl Ryan na tiskové konferenci. Přitom neadresoval přímá doporučení nebo kritiku Británii, jejíž premiér Boris Johnson v pondělí i přes narůstající počet nakažených potvrdil, že se od 19. července v Anglii zruší zbývající koronavirová omezení. Obyvatelé se tak například budou moci rozhodnout, zda budou na veřejnosti nosit roušky a dodržovat rozestupy.

‚Vláda je odkoupila a nechala zabít.‘ Pátrání po zdroji covidu vede k čínským farmám, ty jsou ale prázdné

Číst článek

„Když se otevře, přenosů přibude,“ varoval ve středu Ryan. Upozornil také, že ještě nejsou všichni lidé naočkovaní proti covidu-19 a navíc není jasné, nakolik vakcíny chrání proti šíření infekce. Vlády by nyní neměly ukvapeně dávat v sázku pokrok v boji proti pandemii, zdůraznil Ryan.

„V dostihu s očkovacími látkami mají nyní náskok virové varianty,“ varoval dnes šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Opět přitom podle agentury DPA obvinil bohaté země, že výrazně nedostatečným zásobením chudších zemi vakcínami umožnily šíření a také vznik nakažlivějších variant.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme