Zázraky medicíny: krkonošští experti operovali Kvitovou, teď dávají naději malému Josefovi

Od "karpálů" až po vrozené vady a vážné úrazy – tím se denně zabývají chirurgové v Ústavu chirurgie ruky ve Vysokém nad Jizerou.

Vysoké nad Jizerou Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysoké nad Jizerou je malé městečko v podhůří Krkonoš. Mimo vynikajícího divadla a tradiční divadelní přehlídky amatérských souborů tam ale najdete i experty se specializací na ruce.

Ročně tu operačními sály projdou tisíce pacientů, a to i takových, u kterých by si jinde lékaři už nevěděli moc rady. Bez diskusí se dá mluvit o tom, že právě tady vrací pacienty zpět do běžného života.

Tento díl seriálu Zázraky medicíny, který připravil Radiožurnál, věnujeme 1. operaci vrozené vady podélného defektu levé ruky u 10 letého Josefa.

Chlapce čeká celá série operací. Jednou z nich je například přetočení současného ukazováku do pozice palce. Nebo přeskupení svalů v ruce. Josef tak bude mít možnost v budoucnu například používat prst podobně, jako zdravý člověk používá palec.

Celou reportáž z operačního sálu najdete ZDE:

Objevte zázraky medicíny | Český rozhlas Radiožurnál.

Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme