Archiv | zprávy ze dne 26. prosince 2000

|Zprávy z domova

Hodačovi oponenti se ozvali ve sportovním zpravodajství

Z pracoviště TV NOVA odvysílala Jana Bobošíková se svým týmem zpravodajský pořad České televize „Události". „Události" oponující pražské redakce se šíří především prostřednictvím satelitů a kabelu a odedneška jsou promítány i na obřích obrazovkách před ostravským studiem ČT. K náhradnímu zpravodajství ovšem redakce využila z Kavčích hor vysílaného sportovního zpravodajství.

|Sport

Josef Masopust se stal českým fotbalistou století

V anketě odborníků týdeníku Gól byl vyhlášen český fotbalista století. Stal se jím Josef Masopust, bývalý záložník Dukly Praha, který v roce 1962 jako jediný český hráč v historii získal ocenění Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy.

|Zprávy z domova

Ministr Dostál vyzval Jiřího Hodače k odstoupení

Pavel Dostál, ministr kultury České republiky, vyzval Jiřího Hodače k rezignaci na funkci generálního ředitele České televize. Jen tak lze podle něj vytvořit prostor pro jednání mezi politickými zástupci a reprezentací televizních iniciativ, které by situaci v České televizi vyřešilo.

|Zprávy z domova

Bude zataženo, místy sníh nebo námraza

Dnes bude většinou zataženo, místy i sněžení, které později místy přejde v déšť se sněhem. Ten může ojediněle namrzat na vozovkách. Nejvyšší teploty dosáhnou -1 až 3 stupňů, na horách v 1000 m kolem 0 °C. Slabý východní, později jihovýchodní vítr povane rychlostí 5-15 km/h. Tlak se nezmění, rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé.

|Zprávy z domova

Ve zpravodajství ČT stoupá nervozita

Mezi členy redakce se rozšířila informace, že šéfka zpravodajství Jana Bobošíková připravuje nové výpovědi. Z obavy před použitím násilí ze strany vedení držela dokonce redakce i „noční hlídky“.

|Zprávy z domova

Zpravodajství týmu Jiřího Hodače odvysílá pracoviště Novy

Zpravodajství připravené týmem nově jmenované ředitelky zpravodajství Jany Bobošíkové odvysílá podle našich informací pracoviště TV NOVA. Zprávy oponující pražské redakce zpravodajství se šíří především prostřednictvím satelitů a kabelu a odedneška budou promítány i na obřích obrazovkách před ostravským studiem ČT.

|Zprávy ze světa

Kosmická stanice Mir se vymkla kontrole

Ruské řídící středisko ztratilo v pondělí odpoledne spojení s kosmickou stanicí Mir, která je nyní bez lidské posádky. Problémy se spojením by mohly vést k havárii Miru, při níž by se neřízený 140tunový kolos zřítil na Zem.

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru