Na Blízkém východě se bude znovu jednat

Po dlouhém zvažování dal izraelský vládní kabinet svolení k pokračování mírových rozhovorů. Přijal tak nabídku palestinského vůdce Jásira Arafata, který se rozhodl k poslednímu pokusu dosáhnout s premierem Ehudem Barakem dohody ještě před předčasnými volbami 6. února.

|Vladimír Vokál |Sport

Čeští cyklokrosaři uspěli ve Světovém poháru

Skvělé výkony podali čeští cyklokrosaři v závěrečném šestém kole Světového poháru ve francouzském Póm šató. Na stupně vítězů vystoupil třetí Petr Dlask a na výborném šestém místě dojel Jiří Pospíšil.

|Karel Vojíř |Sport

Karel Loprais pošesté vyhrál rallye Paříž - Dakar

Karel Loprais s vozem Tatra vyhrál pošesté rallye Paříž - Dakar. V poslední, 95 kilometrů dlouhé etapě, dojel Loprais se spolujezdci Josefem Kalinou a Petrem Hamerlou rovněž první a v celkovém pořadí porazil druhého Japonce Sugawaru o více než osm minut.

|Marie Woodhamsová |Zprávy ze světa

Rakouskem otřásá skandál s vepřovým masem

Sotva Rakušané změnili své chutě z hovězího na vepřové maso, objevily se informace, že mnozí chovatelé přidávají vepřům do krmiva zakázané růstové hormony a antibiotika. Výsledkem rychle provedených kontrol jsou desítky uzavřených vepřínů.

|Markéta Kaclová, Petr Souček |Sport

V Melbourne vypadli favorité

Na tenisovém Grandslamu v australském Melbourne se nedařilo favoritům. Druhý nasazený Rus Marat Safin prohrál se Slovákem Hrbatým 2:6,6:7, 4:6 a Pete Sampras, turnajová trojka, podledl Toddu Martinovi 7:6, 3:6, 4:6 a 4:6.

|Markéta Kaclová |Zprávy z domova

Předpověď počasí na neděli 21.ledna

Odpoledne bude většinou zataženo, v Čechách a na západě Moravy místy se sněžením nebo sníh s deštěm, ojediněle i mrznoucí srážky. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 stupňů Celsia, v 1000 m na horách kolem -2 °C.

|Jan Rosenauer, Jan Dvořák |Sport

Na střídačce s házenkářem Janem Filipem

Prolomí čeští házenkáři na světovém šampionátu ve Francii sérii špatných výsledků? Uvidí finálovou Paříž nebo se s mistrovstvím rozloučí už v základní skupině v Montpellieru?