Archiv | zprávy ze dne 3. února 2001

|Aleš Procházka |Sport

Slavia pokořila Spartu 7:2

Hokejisté pražské Slavie vyhráli v dohrávce třiačtyřicátého kola extraligy nad Spartou 7:2 a jsou stále ve hře o play off, když na osmé Vítkovice i sedmé Znojmo jim chybějí pouhé tři body. Sparta setrvala na šesté příčce.

|Karel Vojíř |Sport

Čeští cyklokrosaři vybojovali stříbro a bronz na MS

Čeští cyklokrosoví reprezentanti do 23 let vybojovali na mistrovství světa stříbrnou a bronzovou madaili. Tomáš Trunschka dojel druhý za vítězným Belgičanem Vanthourenhoutem, třetí projel cílem David Kášek. Dalším úspěchem lze považovat i sedmé místo Zlámalíka a deváté Soukupa.

|Markéta Kaclová, Robert Mikoláš |Zprávy ze světa

V Indii další zemětřesení

Indický stát Gudžarát zasáhlo další velké zemětřesení. Jak hlásí náš zpravodaj v Budži, Robert Mikoláš, tentokrát ale nedosáhlo takové hodnoty, jako minulý pátek, kdy po otřesech o síle 7,9 stupňů Richterovy škály zemřelo nejméně třicet tisíc lidí.

|Markéta Kaclová, Milan Kopp |Zprávy z domova

Předpověď počasí na sobotu 3.února

Frontální systém postupuje přes Německo k jihovýchodu, a tak u nás bude zataženo a sněžit. Nejvyšší teploty -5 až -1 stupeň, na horách v 1000 m kolem -7 stupňů, na Šumavě a v Krušných horách kolem -4 stupňů.

|Markéta Kaclová, Milan Fridrich |Zprávy ze světa

Další korupční skandál v Evropské komisi?

Evropské komisi hrozí po dvou letech další korupční skandál. Místopředsedkyně komise Loyola de Palacio byla předvolána před španělský soud kvůli odpovědnosti za údajné defraudace během jejího působení ve funkci ministryně zemědělství.