Archiv | zprávy ze dne 3. června 2001

|Vladimír Vokál |Sport

Čtvrtfinalisté na Rolland Garos jsou známi

Švýcarka Martina Hingisová se na French Open probojovala přes domácí tenistku Sandrine Testudovou do čtvrtfinále, poprvé v letošním ročníku však na pařížské antuce ztratila set. Velké problémy měl i první nasazený muž Gustavo Kuerten. Brazilského tenistu potrápil v úvodním zápase čtvrtého kola v pěti setech nepříliš známý Američan Michael Russell.

|Radek Mokrý, Radek Fischer |Zprávy z domova

Přímé daně se nebudou zvyšovat

Vláda nebude do konce svého funkčního období zvyšovat přímé daně. Řekl to premiér Miloš Zeman v diskusním pořadu Partie. Zároveň prohlásil, že proto bude nutné zlepšit výběr dosavadních daní.

|Vladimír Vokál, Radek Fischer |Sport

Naši házenkáři podlehli hráčům Finska

Čeští házenkáři prohráli v úvodním utkání play-off o účast na mistrovství Evropy v Espoo s Finskem 18:22 po poločase 5:9. Odvetný zápas se hraje v neděli 10. června v Karviné.

|Radek Fischer, Terezie Zemánková |Zprávy ze světa

Drama rukojmích na Filipínách pokračuje

Pěti zajatcům filipínské národnosti, které před týdnem zadrželi členové islámské povstalecké Skupiny Abu Sayyafa, se podařilo uprchnout. Armáda s únosci vede intenzivní boje. V oblasti, kde střety probíhají, byla nalezena dvě bezhlavá těla.

|Jaroslav Zvára, Radek Fischer |Zprávy z domova

Piloti RAF se sjeli do Pardubic

Pod názvem "Tmavomodrý svět po padesáti letech" proběhl na ploše pardubického vojenského letiště druhý den 11. ročníku Aviatické pouti Jana Kašpara. Do Pardubic přijela řada bývalých pilotů RAF, režisér stejnojmenného filmu Jan Svěrák a ve vzduchu se představila některá historická letadla z 2. světové války.

|Karel Vojíř |Sport

Hokejisté New Jersey porazili Colorado 3:2

V nočním, čtvrtém utkání finále Stanleyova poháru porazili Ďáblové z New Jersey celek Colorada 3:2. Rozhodující branku New Jersey vstřelil dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou Petr Sýkora. Stav série je tak vyrovnán na 2:2.

|Milan Kopp, Petr Voldán, Kateřina Pospíšilová, Jana Zemanová, Radek Fischer |Zprávy ze světa

Sebevražedný útok v Tel Avivu si vyžádal mnoho obětí

Dvacet lidí zahynulo při sebevražedném pumovém útoku zatím neznámého Palestince v Tel Avivu. Dalších 100 osob bylo zraněno. Mezi oběťmi je mnoho mladých lidí, protože k incidentu došlo u nočního klubu na pobřežní promenádě s mnoha restauracemi a hotely. Ruská diplomacie se snaží zamezit rozšiřování konfliktu.

|Milan Kopp, Marika Táborská, Radek Fischer |Zprávy z domova

Předpověď počasí na neděli 3. června

Bude oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky. Ojediněle bouřky. Na horách srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší odpolední teploty 11 až 15, na západě Čech kolem 9, v 1000 m na horách kolem 4 stupňů Celsia.

|Miroslav Bureš |Sport

První kvalifikační ztráta mrzí

Národní mužstvo utrpělo pod trenérem Jozefem Chovancem první kvalifikační porážku. Nic netrvá věčně ani neporazitelnost českého týmu v kvalifikačních bojích, pochopitelně. Porážka v Kodani ale mrzí, byla zbytečná.

Debut pokazil výsledek

Petr Johana, obránce Liberce, byl jediným hráčem z domácí soutěže, který se ocitl v základní sestavě české reprezentace v Kodani v důležitém kvalifikačním střetnutí proti Dánsku. Bylo to velké překvapení, protože to pro něj byl premiérový start v národním dresu.

První porážka mrzí, ale jedeme dál

Moc nechybělo a mohli odlétat z dánské metropole spokojeni. Takhle krátce před půlnocí nabíralo z kodaňského letiště směr Praha letadlo plné smutných pasažérů. Česká fotbalová reprezentace poprvé v kvalifikaci o postup na mistrovství světa roku 2002 prohrála, s Dánskem 1:2.