Archiv | zprávy ze dne 30. června 2002

|Milan Kopp, Vojtěch Bidrman |Sport

Brazilský karneval dobyl fotbalový svět

Po čtyřech letech to Kanárkům konečně vyšlo. Finálová prohra z posledního mondialu je zapomenuta, fotbalisté Brazílie slaví popáté v historii titul mistrů světa. Ve finále si žluto-modrá samba poradila v Jakohamě s německou zarputilostí, a díky výhře 2:0 obsadila na 17. mistrovství světa nejvyšší stupínek. Finálové utkání rozhodl Ronaldo - nejprve v 67. minutě využil chyby Olivera Kahna a o 12 minut později přidal druhou branku přízemní střelou k tyči. Celkem tak v průběhu mistrovství nastřílel 8 gólů a s přehledem získal trofej pro nejlepśího kanonýra.