Archiv | zprávy ze dne 10. listopadu 2002

|Miroslav Konvalina, Martin Hromádka, Martin Drtina |Zprávy ze světa

New York Times: Amerika má plán operace proti Iráku

Americká administrativa má připraveny válečné plány pro útok na Irák. Krátce po jednohlasném schválení irácké rezoluce Radou bezpečnosti OSN, ke které se některé země přidaly v naději, že proti režimu Saddáma Husajna žádná země nepoužije samostatně sílu, zveřejnil deník New York Times podrobnosti možné vojenské operace.

|Jaromír Janev, Martin Hromádka |Zprávy ze světa

Irák přijal rezoluci OSN, tvrdí Saudská Arábie

Irák souhlasí s novou rezolucí OSN. Prohlásil to dnes v Káhiře na mimořádném zasedání Arabské ligy saudskoarabský ministr zahraničí Fajsal Saúd. Šéf irácké diplomacie Nádží Sabrí k tomu ale dodal, že Irák dosud žádné oficiální stanovisko k rezoluci nepřijal a stále ji studuje. Irácký prezident Saddám Husajn svolal parlament k mimořádné schůzi, na níž by poslanci měli rezoluci projednat.

|Karel Fejfar |Sport

Hokejisté podlehli Rusku v prodloužení

Čeští hokejisté prohráli ve svém závěrečném vystoupení na Karjala Cupu v Helsinkách s Ruskem 3:4 v prodloužení a jejich teoretické naděje na historické prvenství na turnaji definitivně zhasly. O výhře ruského celku rozhodl po necelých devíti sekundách nastaveného času Andrej Kovalenko.

|Ladislav Pavlík, Martin Hromádka |Zprávy z domova

Američtí ochránci summitu dorazí až příští týden

První skupina amerických vojáků, určených na ochranu vzdušného prostoru při pražském summitu NATO, přijede do České republiky až koncem příštího týdne. Američané by přitom v České republice mohli působit v rámci vojenského cvičení už ode dneška. Až do konce listopadu pak bude jejich pobyt řídit zvláštní zákon.

Slávisté ukončili žižkovskou sérii

Slavia dnes ukončila třicet zápasů trvající domácí neporazitelnost fotbalistů Žižkova v první lize. Svěřenci trenéra Miroslava Beránka, kteří vítězstvím na Strahově v květnu Viktorii obrali o mistrovský titul, rozhodli utkání již v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil Rudolf Skácel. Slavia, jež je také posledním týmem, který před dvěma roky na Žižkově uspěl, zvítězila vysoko 4:0.

Džanín si po dvou týdnech vydechl

Izraelská armáda stáhla své jednotky z města Džanín na západním břehu Jordánu a rozmístila je do jeho bezprostředního okolí. Stalo se tak po dvou týdnech trvání bezpečnostní operace při které vojáci prováděli zátah na pachatele sebevražedných a dalších útoků proti izraelským občanům.

Martin Straka vstřelil gól, Tučňáci opět nevyhráli

Český útočník Martin Straka vstřelil svůj první gól po návratu z marodky. Ani to však neodvrátilo prohru hokejistů Pittsburghu v sobotním utkání severoamerické NHL na ledě Caroliny 2:3, přestože ještě v osmé minutě poslední třetiny 2:1 vedli. Olympijský vítěz z Nagana si zatím připsal kanadské body ve všech třech duelech, do nichž v nové sezóně nastoupil.