Archiv | zprávy ze dne 6. července 2003

|Alena Benešová |Sport

Federer vyhrál poprvé v kariéře Wimbledon

Švýcarský tenista Roger Federer vyhrál poprvé v kariéře Wimbledon. Čtvrtý nasazený porazil ve finále Australana Marka Philippoussise ve třech setech 7:6, 6:2, 7:6 a stal se prvním Švýcarem v historii, který získal jeden ze čtyř grandslamů sezóny. Díky vítězství se Federer posune do čela žebříčku ATP Champions Race a na třetí místo v pořadí ATP pro nasazování do turnajů.

|Milan Kopp, Petr Doležel |Zprávy z domova

Husův mravní apel platný i dnes

Na dnešní den připadá další státní a letní církevní svátek. Připomíná odkaz Mistra Jana Husa. Středověkého reformátora nechal kostnický koncil roku 1415 upálit jako kacíře, protože odmítl odvolat své názory na tehdejší církev. V 1999 papež Jan Pavel II. vyjádřil v závěru římského mezinárodního sympozia o Husovi lítost nad jeho krutou smrtí.

I letos vyrostlo ve Varech stanové městečko

Jedním z tradičních míst, kde se dá během filmového festivalu také bydlet, je stanové městečko. Najdete ho na místním fotbalovém stadionu. U něj vás ovšem o víkendu přivítá nejen plocha, na které rozprostřeli své stany návštěvníci festivalu, ale také tržiště.