Zřejmě nejrozsáhlejší případ sériových vražd v historii české kriminalistiky řeší v těchto dnech policisté na východě Čech. Bývalý zaměstnanec nemocnice v Havlíčkově Brodě je podezřelý z toho, že úmyslně usmrtil sedm pacientů. V deseti dalších případech se o to pokusil. Policisté muže obvinili ze 7 vražd a 10 pokusů o ni. Bývalý zdravotník se k činům přiznal.

V Bejrútu došlo k prvnímu střetu mezi stoupenci a odpůrci vlády

Z Bejrútu byl hlášen první vážnější násilný střet mezi stoupenci a odpůrci libanonské vlády. Ke srážkám došlo mezi mladými příznivci obou táborů při průjezdu nových sil prosyrské opozice do centra města. Tisíce demonstrantů z řad islámského Hizballáhu a jeho prosyrských spojenců si chtějí vynutit demisi prozápadní vlády premiéra Siniury.

|Jan Kaliba |Sport

Slavia náskok Sparty dotahovala, ale nedotáhla

Hokejisté Sparty spustili v pražském derby se Slavií gólovou smršť během druhé třetiny. Za 13 minut získali čtyřbrankový náskok, na což slávisté sice v závěrečné části hry reagovali, ale stihli pouze zmírnit svou porážku na 2:4.

Fotbalovou ligu už vede Slavia

Fotbalisté pražské Slavie nastupovali ke svému poslednímu soutěžnímu zápasu roku 2006 proti Baníku Ostrava s vědomím, že výhra je minimálně do zítřka posune na první místo tabulky nejvyšší soutěže. Slávistům nahrálo brzké vyloučení hostujícího hráče Pavla Besty, ale přesilovku využil Stanislav Vlček až po přestávce. Baník však i v deseti okamžitě zareagoval - na 1:1 vyrovnal Rajtoral. Dal tím příležitost k vyniknutí střídajícímu Tomáši Necidovi, který v nastaveném čase zajistil Slavii tři body i vedení v Gambrinus lize.

Michálek nabil Pavelskému v hodině dvanácté

Hokejisté San Jose strhli na svou stranu vítězství v utkání s Detroitem šest sekund před koncem základní hrací doby. Za stavu 2:2 přihrál český útočník Milan Michálek Pavelskému, který rozhodl o výhře hostů 3:2. V dalším ze třinácti nočních zápasů kanadsko-americké NHL zvítězili hráči New Jersey ve Philadelphii 4:3 po samostatných nájezdech. Podíl na tom měl také Čech Patrik Eliáš, který ve druhé třetině vyrovnával na 2:2.

|Marika Táborská, Pavel Otto |Zprávy z domova

České letadlo zadržované v Turkmenistánu přistálo v Praze

Český vojenský speciál Tu-154 se dopoledne v pořádku vrátil z turkmenského Ašchabádu. Plných 14 hodin tam musel čekat pod dohledem ozbrojenců, než mu turkmenské úřady povolily návrat do Česka. Zpoždění způsobila podle ministra obrany Jiřího Šedivého administrativní chyba, Turkmenistán se podle jeho slov už omluvil. Na palubě zadržovaného stroje byla oficiální česká delegace, která se vracela z Afghánistánu.