Archiv | zprávy ze dne 6. února 2007

|Pavel Petr |Sport

Hokejisté v prodloužení podlehli Švédsku

Čeští hokejisté prohráli v přípravném utkání v Jönköpingu s domácím Švédskem 1:2 v prodloužení. Během utkání si přitom naši hráči vytvořili celou řadu šancí. Proměnit je však nedokázali a tak utrpěli sedmou porážku se Seveřany z posledních osmi utkání.

|Viliam Raček |Sport

Slovenský šport uplynulého týždňa

Jednoduchým slovom dobrý možno označiť uplynulý športový týždeň. Pomerne nečakane opäť zabodoval v pretekoch svetového pohára bežec Ivan Bátory, ktorý v Davose skončil na deviatom mieste.

|Adam Weiss |Zprávy ze světa

Palestinci se snaží usmířit v Mekce

Saúdskoarabská Mekka s napětím očekává řešení palestinské krize. Do posvátného muslimského města se sjíždějí nejvyšší představitelé palestinské samosprávy a obou hlavních hnutí, aby ukončili nepřátelství a vytvořili vládu národní jednoty.

|Milan Kopp, Lucie Husárová 1 |Zprávy z domova

Ruský velvyslanec nevyloučil změnu postoje Moskvy k radaru

Změna odmítavého postoje Ruska k americké radarové základně na českém území není vyloučená. Dnes to připustil ruský velvyslanec v Praze Alexej Fedotov, který se sešel s předsedou ČSSD Jiřím Paroubkem. Ten zopakoval, že ČSSD považuje v tuto chvíli radarovou základnu za nadbytečnou a chce, aby o radarové základně rozhodli občané v referendu.

|Milan Kopp |Zprávy z domova

Se skladatelem Karlem Svobodou se loučily stovky lidí

Členové rodiny, blízcí přátelé a stovky dalších smutečních hostů se naposledy rozloučili se zesnulým hudebním skladatelem Karlem Svobodou. Velká obřadní síň krematoria v Praze Strašnicích nestačila pojmout všechny, kteří ho přišli doprovodit, plné bylo i nádvoří. Během obřadu zněly Svobodovy písně a za všechny se se zesnulým rozloučil jediný řečník, zpěvák Petr Muk. Nejblizší Karla Svobody pak po skončení vlastního obřadu dlouhé minuty přijímali kondolence.

|Milan Kopp, Pavel Sedláček |Zprávy z domova

Praktičtí lékaři ve Zlínském kraji budou stávkovat

A vyzvali k tomu všechny své kolegy v České republice. Ordinace zavřou 14. února. Praktici protestují proti politice Všeobecné zdravotní pojišťovny, a požadují lepší ekonomické podmínky. V celé naší zemí je asi sedm a půl tisíce praktických lékařů pro dospělé a děti, kterých se výzva ke stávce týká.

|Ivana Paulová |Sport

Češi vyburcovali Detroit k obratu

V pondělí se v zámořské NHL hrál pouze jediný zápas. Hokejisté New York Rangers hostili Detroit, a ačkoliv po první třetině vedli 3:1, nevydařil se jim konec utkání a prohráli 3:4. Ve třetí třetině totiž zavelel k obratu český útočník Jiří Hudler, na 3:3 vyrovnal Robert Lang a výhru pro Detroit zajistil Švéd Henrik Zetterberg. V brance vítězů odchytal celý zápas Dominik Hašek a připsal si 17 zákroků.

|Jaromír Janev |Zprávy ze světa

Hamas a Fatah jednají v Mekce

V saúdskoarabské Mekce dnes mají začít jednání mezi předáky dvou hlavních palestinských hnutí vládnoucího Hamásu a Fatahu, včetně palestinského prezidenta Mahmúda Abbáse.

|Renáta Prátová, Marián Vojtek |Zprávy z domova

Právo: V Trokavci bude referendum o americké základně

Místní referendum podle Práva vyhlásili představitelé obce Trokavec na Rokycansku. Tématem hlasování bude americká radarová základna. Lidové noviny zjistily, že bývalá poslankyně ČSSD Jana Volfová chce založit novou strynu. Policie odhalila část gangu, který přes internet vykrádal bankovní účty, píše Mladá fronta Dnes. Hospodářském noviny informují o tom, že o české reklamní nápady je zájem i v zahraničí.