Archiv | zprávy ze dne 20. srpna 2008

|Alena Benešová |Sport

Češi přišli v nastavení o výhru v Anglii

Česká fotbalová reprezentace sahala na slavném Wembley po historickém úspěchu. Nad Anglií vedla v 90. minutě 2:1, ale nakonec o výhru přišla v nastaveném čase. I nadále tak platí, že žádný seniorský výběr Česka ani Československa v Anglii nedokázal zvítězit. Češi dvakrát vedli díky gólům Baroše a Jankulovského, Angličané vždy vyrovnali zásluhou Browna a Joe Cola.

|Milan Kopp, Václava Marešová, Nikola Bojčev |Zprávy z domova

Výsledek arbitráže mezi Českem a firmou Diag Human stát napadne

Výsledek arbitráže mezi Českou republikou a firmou Diag Human obchodující s krevní plazmou Česko napadne. Dohodla se na tom vláda. Ministři nesouhlasí s tím, aby stát zaplatil společnosti téměř devět miliard korun odškodného. Zároveň s požadavkem o přezkoumání arbitráže Česko navrhne i nového rozhodce, který jedná za stát.

|Marián Vojtek, Hana Hikelová |Zprávy z domova

V. Klaus pro Rádio Česko: Z roku 1968 se nesmí stát falešný mýtus

Exkluzivním hostem Studia Česko byl v úterý 20. 8. 2008 prezident republiky Václav Klaus. Co nesmazatelně zůstalo v jeho paměti v souvislosti s datem 21. 8. 1968? "Nedovedu odpovědět jednou větou, ale v každém případě pro nás generačně ten rok 1968 byl jistou nadějí a samozřejmě největší iracionality komunismu padaly, svět se otvíral, co psaly noviny, bylo úžasné, co se tisklo a co se smělo říkat, najednou se mohlo jezdit do světa a tak dále."

|Alena Benešová |Sport

Famózní Bolt překonal světový rekord také na dvoustovce

Fantastické představení Usaina Bolta na olympijských hrách pokračuje. Jamajský sprinter vyhrál běh na 200 metrů a stejně jako na stovce vytvořil i na dvojnásobné trati světový rekord. Ten má teď hodnotu 19,30 sekundy. Dosavadní maximum Američana Michaela Johnsona z Atlanty 1996 vylepšil o dvě setiny. Ve čtvrtek dvaadvacetiletý Bolt tak získal sprinterský double, což se naposledy povedlo Carlu Lewisovi v roce 1984 v Los Angeles.

|Robert Mikoláš, Marika Táborská |Zprávy ze světa

Číňané chtěli demonstrovat, skončili v převýchovném táboře

Číňané, kteří žádali o možnost protestovat v průběhu olympiády, skončili ve vězení. Dva obyvatelé Pekingu se snažili získat oficiální povolení k demonstraci v zóně, kterou Čína po dobu konání LOH pro tento účel vymezila. Muži chtěli protestovat proti násilnému vystěhování z domů, které z rozhodnutí úřadů ustoupily nové výstavbě.

|Robert Mikoláš |Sport

Olympijský deník Roberta Mikoláše: Pekingská kachna

29. Letní olympijské hry nabízejí už přes dva týdny nevšední podívanou ozdobenou i světovými rekordy. Pořadatelská země ale nabízí nejen sportovní zážitky. Čína je proslulá i kulturními památkami a také kuchyní. A právě o nejznámější specialitě Pekingu bude dnešní Olympijský deník. Robert Mikoláš vás pozve na pekingskou kachnu, která se stala i nejoblíbenější pochoutkou v olympijské vesnici.

|Milan Kopp, Jiří Hošek |Zprávy ze světa

Archivy zpochybňují přímou účast vojsk bývalé NDR na invazi v roce 1968

Invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa před čtyřiceti lety patří mezi historicky poměrně solidně zdokumentované události. Přesto ale dodnes můžeme narazit na nepravdivá tvrzení o průběhu vpádu, která se neustálým opakováním v myslích lidí pevně usadila. Jednou z těchto "legend" je přímá účast jednotek východoněmecké armády na invazi do Československa, která se ve skutečnosti vůbec nekonala. Berlínský zpravodaj Českého rozhlasu Jiří Hošek se zaměřil právě na tuto skutečnost i na to, kdo postup armády NDR vlastně na poslední chvíli zastavil.

|Milan Kopp, Marcela Krejsová |Zprávy z domova

Zaměstnanci zličínského Siemensu KV budou stávkovat

Zaměstnanci zličínského Siemensu Kolejová vozidla budou dnes stávkovat. Odborová organizace Kovo u společnosti Siemens Kolejová vozidla vyhlásila po neúspěšných jednáních s vedením podniku na dnešek od pravého poledne dvouhodinovou výstražnou stávku.

| sportovní reportéři |Sport

Souboj fotbalových fanoušků - 3. kolo

Soutěž o nejlepší fanoušky nejvyšší české fotbalové soutěže očima reportérů Radiožurnálu má ve 2. ročníku následující pravidla: I nadále bude každý týden osm reportérů na jednotlivých stadionech sledovat chování a nápaditost příznivců. Na základě jejich hodnocení určíme pět nejsympatičtějších počinů kola, které bodově odměníme (2 až 10 bodů). Může přitom jít nejen o vtipné choreo nebo parádní fotbalovou atmosféru, ale i o úsměvné maličkosti či zdánlivé drobnosti, které dají třebas jinak průměrnému utkání šmrnc. Násilné a urážlivé projevy fanoušků naopak mohou vést k bodovým odpočtům - určovat tedy budeme také případné nejhorší počiny kola (minus 1 až minus 5 bodů).

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru