Archiv | zprávy ze dne 29. prosince 2008

|Sport

Pražskou lyži vyhráli Nor a Italka

Na třetím podniku Tour de Ski triumfovali Nor Tor Arne Hetland a Italka Arianna Follisová. Nejúspěšnějším Čechem byl na Výstavišti Aleš Razým, který vypadl ve čtvrtfinálovém běhu a skončil třináctý. Kamila Rajdlová ani Lukáš Bauer do hlavního závodu nepostoupili. V celkové klasifikaci Tour patří Bauerovi dvaadvacáté místo, Rajdlová je devětadvacátá.

|Katka Brezovská, Břetislav Tureček |Zprávy ze světa

Izrael usiluje o svržení vlády hnutí Hamás v Gaze

Izrael usiluje o svržení vlády hnutí Hamás v Gaze. Prohlásil to izraelský vicepremiér Chaim Ramon. Dosud izraelští představitelé uváděli, že útoky proti pásmu Gazy chtějí zajistit bezpečí pro své obyvatele. Na Izrael i dnes dopadly desítky palestinských raket. Ráno zabily druhého Izraelce od sobotního vypuknutí bojů. Počet obětí izraelských náletů přesáhl 330. Izrael chystá i pozemní ofenzívu. Na severu pásma Gazy už ve strachu začali Palestinci prchat ze svých domovů.

|Katka Brezovská, Jan Herget |Zprávy z domova

Zentiva chce zdražit důležitý lék Noradrenalin, VZP s tím nesouhlasí

Důležitý lék Noradrenalin chce zdražit jeho jediný český výrobce farmaceutická firma Zentiva, protože současná cena nekryje ani výrobní náklady. Noradrenalin se používá skoro při každé operaci a pomáhá zejména v případech nízkého krevního tlaku. Navýšení ceny doporučil i Státní ústav pro kontrolu léčiv /SÚKL/. S tím ale nesouhlasí Všeobecná zdravotní pojišťovna.

|Robert Mikoláš |Zprávy ze světa

Thajsko zůstává rozdělené, Bangkokem opět zmítají protesty

Tisíce stoupenců thajského expremiéra Tchaksina Šinavatry zablokovaly parlament a znemožnily projev nového předsedy vlády. Vznik současného kabinetu přitom prosadili příznivci bývalé opozice, kteří si své požadavky vynutili i více než týdenním okupováním obou letišť v hlavním městě.

|Alena Benešová |Sport

Slavia vysoko porazila vedoucí Litvínov

Hokejisté pražské Slavie se po pěti porážkách v O2 extralize dočkali vítězství. V utkání 35. kola porazili vedoucí Litvínov vysoko 6:1. Na druhé místo se po výhře v Českých Budějovicích 2:1 v prodloužení dostala Sparta, která ztrácí na Severočechy pět bodů. V dalších zápasech porazily Pardubice Mladou Boleslav 5:3, Znojmo Vítkovice 3:2 v prodloužení, Třinec prohrál se Zlínem 2:3 a Liberec s Plzní 3:4.

|Alena Benešová |Sport

Čeští junioři prohráli těsně s Američany

Čeští hokejisté do dvaceti let prohráli na mistrovství světa i druhý zápas. V Ottawě podlehli před rekordní návštěvou v historii juniorských světových šampionátů Spojeným Státům 3:4. V úterý večer čeká české mladíky duel s Německem, který bude klíčový v boji o postup do play off. Ve druhém utkání skupiny A rozdrtila domácí Kanada Kazachstán 15:0.

|Martin Hromádka, Silvie Burjanková, Břetislav Tureček |Zprávy ze světa

Izrael třetím dnem pokračuje v bombardování palestinského pásma Gazy

V noci na dnešek se izraelské bombardéry zaměřily na areál Islámské univerzity v Gaze, která je považována za baštu hnutí Hamas. Podle palestinských zdravotníků nálety zabily nejméně sedm lidí. Konflikt si vyžádal už více než 300 mrtvých a tisíc zraněných. Mezi mrtvými je možná i hlavní velitel ozbrojeného křídla hnutí Hamás. Podle deníku Jerusalem Post ho mohl zabít nálet na mešitu, do které často chodil. Hnutí Hamás jeho smrt nepotvrdilo, ani nevyvrátilo. Do pásma také míří izraelské kamiony s humanitární pomocí. Dorazit by měly ještě během dneška.

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru