Archiv | zprávy ze dne 15. ledna 2009

|Milan Kopp, Lenka Šumová, Marika Táborská, Lenka Buriánková |Zprávy z domova

Novými ministry budou D. Filipiová, P. Bendl, M. Kocáb a P. Svoboda

Premiér Mirek Topolánek oznámil jména nových členů vlády. Novými tvářemi v koaliční vládě budou dva členové ODS - Daniela Filipiová a Petr Bendl - společně s hudebníkem Michaelem Kocábem nominovaným Stranou zelených a diplomatem Pavlem Svobodou navrženým KDU-ČSL. Současný ministr a šéf legislativní rady státu Cyril Svoboda (KDU-ČSL) bude novým ministrem pro místní rozvoj, vicepremiérkou se stane ministryně obrany Vlasta Parkanová (KDU-ČSL).

|Katka Brezovská, Břetislav Tureček, Ondřej Houska |Zprávy ze světa

Gaza: Izrael pokračuje v ofenzívě, tisíce lidí prchají z města

Izraelský letecký útok v pásmu Gazy zabil ministra vnitra mezinárodně neuznané vlády palestinského hnutí Hamas. Potvrdila to televize palestinského hnutí, proti kterému vede izraelská armáda už přes tři týdny leteckou i pozemní operaci. Sajíd Sijám byl šéfem třinácti tisíc příslušníků policie Hamasu. Dopoledne izraelské jednotky zaútočily na humanitární základnu OSN v Gaze, kde se ukrývají stovky válečných uprchlíků. Evropský parlament dnes schválil rezoluci, ve které vyzývá Izrael i Hamas k uzavření příměří a k ukončení bojů v pásmu Gazy.

|Václava Marešová, Katka Brezovská |Zprávy z domova

Topolánek ostře kritizoval ČSSD za postoj k zahraničním misím armády

Nejpozději na únorové schůzi sněmovny by se mělo podle premiéra Mirka Topolánka rozhodnout o prodloužení mandátu českých vojáků v zahraničních misích. V pondělí by o nich měla rozhodovat vláda. S dalším odkladem rozhodnutí už se podle předsedy vlády nedá čekat. Topolánek zároveň ostře kritizoval opoziční sociální demokraty za přístup k armádním misím. Odsoudil hlavně spojení otázky podpory misí za zrušení poplatků ve zdravotnictví.

|Alena Benešová |Sport

Australský Hobart uvidí české finále

Čeští tenisté získají v úvodu roku už druhý turnajový titul. Po Radku Štěpánkovi, který triumfoval minulý týden v Brisbane, se dočká buď Iveta Benešová nebo Petra Kvitová. Obě Češky si totiž zahrají finále v australském Hobartu. Česká jednička Benešová vyřadila v semifinále Slovenku Rybárikovou 6:1 a 6:3, osmnáctiletá Kvitová si poradila s Francouzkou Razzanovou 6:4 a 6:2.

|Milan Kopp, Pavel Novák, Igor Maňour, Ondřej Houska |Zprávy ze světa

Praha představí českou výzdobu Rady EU

Měla to být velká sláva; Češi dnes chtěli v budově Rady Evropské unie slavnostně představit projekt, který neměl mít obdoby. Alegorické zobrazení členských států vytvořil podle oficiální verze sochař David Černý spolu se 26 umělci z ostatních unijních zemí. Brzy se ale ukázalo, že pravda je úplně jiná.

|Jaromír Janev |Zprávy ze světa

V Bulharsku protestovaly stovky lidí proti chudobě

V Bulharské metropoli Sofii protestovaly u parlamentu stovky lidí proti složité ekonomické situaci a chudobě. Před budovou došlo k srážkám mezi demonstranty a policisty zásahových jednotek, kteří zákonodárné shromáždění chránili. Desítky lidí utrpěly zranění.

|Milan Kopp, Renáta Prátová, Alžběta Havlová |Zprávy z domova

Večer zemřel v Praze světoznámý architekt Jan Kaplický

Ve věku 71 let zemřel včera v Praze architekt Jan Kaplický, autor kontroverzního návrhu Národní knihovny pro českou metropoli. Kaplický zkolaboval na ulici nedaleko Vítězného náměstí v Praze. Kolemjdoucí přivolal kolem půl deváté večer záchrannou službu, lékařům se ho ale nepodařilo oživit. Podle zdroje Radiožurnálu totožnost muže potvrdili příbuzní. Policie pouze uvedla, že na ulici v Praze 6 večer zemřel bez cizího zavinění muž stejného věku. Kaplický zemřel v den, kdy mu jeho žena Eliška porodila dceru.

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru