Archiv | zprávy ze dne 31. ledna 2010

|Miroslav Bureš, Aleš Procházka, Metoděj Novák, Ivan Quirenz, Pavel Kroneisl, Robert Štach, Vladislav Janouškovec, Pavel Vácha |Hokej

Ve 46. kole hokejové extraligy zvítězilo Brno nad Vítkovicemi

Ve 46. kole hokejové extraligy Kometa Brno porazila Vítkovice a nadále potvrzuje sérii zlepšených výkonů. Vedoucí Plzeň porazila Slávii a míří za vítězstvím v základní části. Třinec porazil Karlovy Vary až v prodloužení. České Budějovice získaly důležité tři body výhrou nad Pardubicemi. V boji o předkolo play off uspěl i Liberec, který vyhrál v Litvínově. Článek průběžně aktualizujeme

|Tomáš Kohout, Pavel Vácha |Ostatní sporty

Štybarova sezóna ze snu

Triumf. Vítězství doma, na trati, kterou pomáhal vymýšlet. Absolutní nadvláda. To všechno se povedlo za hodinu a necelých devět minut Zdeňku Štybarovi. Celkový vítěz Světového poháru přežil tlak související s očekáváními. A ta vrchovatě naplnil.

|Vojtěch Bidrman, Pavel Vácha |Vancouver - z historie

Sestry Goitschelovy si podmanily Innsbruck

Hry deváté zimní olympiády v roce 1964 byly v mnoha směrech přelomové. Poprvé se jich zúčastnil čtyřciferný počet sportovců, poprvé se rozdávalo více než třicet sad medailí. My si ale pro dnešní olympijský příběh vybíráme veleúspěšné francouzské sestry Goitschelovy, které si v Innsbrucku podmanily technické disciplíny mezi sjezdařkami.

|Michaela Vetešková, Jan Piroch |Regiony

Muchova Slovanská epopej se Moravskému Krumlovu prodraží

Společnost Incheba zvedla Moravskému Krumlovu nájem za prostory Rytířského sálu a kaple v zámku Moravský Krumlov, kde je vystavena Muchova Slovanská epopej. Společnost zámek vlastní od roku 2004. Místo deseti korun zaplatí město od ledna tohoto roku půl milionu korun ročně. Tyto peníze by ale měly částečně hradit rozsáhlou opravu památkově chráněného renesančního areálu. Ta by měla začít letos na jaře.

|Jaroslav Plašil, Pavel Vácha |Tenis

Australian Open vyhrál Roger Federer

Dvouhru mužů na Australan Open vyhrál Švýcar Roger Federer. V Melbourne získal své čtvrté vítězství, z titulu se radoval už v letech 2004, 2006 a 2007. Ve finále smíšené čtyřhry nedosáhl Jaroslav Levinský na svůj první grandslamový titul, spolu s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou podlehli páru Blacková Paes.

|Šárka Slezáková |Ekonomika

Plán ODS: Euro v Česku 1. ledna 2015

ODS chce snížit deficity rozpočtu tak, aby Češi mohli začít platit eurem 1. ledna 2015, televizi Prima to řekl ekonom strany Martin Kocourek. Termín bude podle něj záviset na vývoji eurozóny.

|Robert Mikoláš, Lukáš Vincourek |Zprávy ze světa

Severokorejské zbraně mířily do Íránu

Severokorejské zbraně zadržené v polovině prosince v Thajsku byly určeny pro Írán. Bangkok o výsledku vyšetřování informoval Radu bezpečnosti OSN. Zásilku obsahující 35 tun výbušnin, raket i odpalovacích zařízení převáželo letadlo s posádkou pocházející ze zemí bývalého Sovětského svazu.

|Břetislav Tureček, Lukáš Vincourek |Zprávy ze světa

Izraelci prý předního teroristu z Hamásu zavraždili jedem

Příčinou smrti předního palestinského teroristy Mahmúda Mabhúha byl infarkt způsobený jedem. Píše to tel-avivský zpravodaj britského listu Sunday Times. Předního velitele palestinského hnutí Hamás prý zavraždilo izraelské komando, které ho v půlce ledna sledovalo ze Sýrie do arabského emirátu. Atentátníci při cestě do Dubaje použili pasy zatím nejmenované evropské země.

|Eva Rajlichová, Lukáš Vincourek, Jan Piroch |Zprávy z domova

Před dvaceti lety byla zrušena StB

Přesně před dvaceti lety, poslední lednový den roku 1990, tehdejší federální ministr vnitra Richard Sacher vydal a podepsal rozkaz zrušit všechny složky komunistické tajné policie. Rozkaz vstoupil v platnost 15. února, Státní bezpečnost tak po 42 letech ukončila své smutně proslulé působení.

|Pavel Petr, Mirko Vasić |Ostatní sporty

Dosáhne cyklokrosař Štybar na zlato z MS?

Devatenáct let čekání na zlatou medaili z mistrovství světa cyklokrosařů v elitní kategorii dnes může skončit. Na start závodu v Táboře se totiž dvě hodiny po poledni postaví také vítěz Světového poháru Zdeněk Štybar. Samozřejmě v doprovodu svého otce, který je pro něj při závodech skutečnou oporou.

|Ondřej Bouda, Jan Piroch |Regiony

Extrémní závod prověří armádní vytrvalce v Jeseníkách

Již po šestnácté se v Jeseníkách uskuteční extrémní vojenský závod v přežití. Vytrvalostní závod tříčlenných armádních družstev Winter Survival 2010 láká účastníky ze speciálních vojenských jednotek z tuzemska i zahraničí. Mezinárodního Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji se tak dnes zúčastní šest desítek závodníků nejen z České republiky.