VV požadují na pondělí schůzku K9, chtějí jednat o reformách

Věci veřejné chtějí, aby se v pondělí sešly špičky koalice ve formátu K9. Tématem by měly být změny v sociální oblasti, jejichž projednávání tento týden přerušil sněmovní sociální výbor. Koaliční partneři ODS a TOP 09 sice nevidí závažný důvod, proč by se měli politici scházet, budou se ale snažit vyjít Věcem veřejným vstříc.

|Tomáš Kohout, Tereza Jelínková |Atletika

Osudovou chybu Usain Bolt nevysvětlil, nevěděl o něm ani manažer Simms

Nikdo nemá nikdy míti nic za definitivní. Slova pánů Voskovce a Wericha by měl někdo přeložit Jamaičanovi Usainu Boltovi. A vlastně i drtivé většině těch, kteří ho považovali za jasného a jediného možného vítěze finále stometrového sprintu na mistrovství světa. Bolt totiž v korejském Tegu ulil start a rozhodčí ho přesně podle pravidel ihned diskvalifikovali.

|Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Kornfeil v Indianapolis desátý, Abraham závod nedokončil

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil skončil ve Velké ceně Indianapolis na desátém místě ve třídě do 125 ccm. V celkovém hodnocení šampionátu se tak posunul na jedenácté místo. Karel Abraham v královské kubatuře MotoGP závod nedokončil kvůli problémům s pneumatikou.

Skifařka Knapková je v semifinále MS na Bledu

Česká skifařka Mirka Knapková postoupila na mistrovství světa, které hostí slovinské jezero Bled, do semifinále. V úvodní rozjížďce skončila totiž druhá, což k postupu stačilo. Ondřej Synek svou jízdu vyhrál a je ve čtvrtfinále. Ostatní české posádky jdou do oprav.

|Tereza Jelínková |Fotbal

Sigma remizovala se Žižkovem, Jablonec rozdrtil Budějovice a Příbram vyhrála v Hradci

Tři zápasy mělo dnes na programu páté kolo fotbalové Gambrinus ligy. V něm se Sigma Olomouc díky remíze 2:2 se Žižkovem odpoutala od poslední příčky v tabulce. České Budějovice zase nedokázaly zvítězit ani v pátém utkání nové sezony, když doma podlehli Jablonci vysoko 1:5. Příbram si z Hradce Králové odváží všechny tři body za výhru 1:0.

|Tereza Jelínková, Jan Suchan |Ostatní sporty

Deblkanoisté Volf se Štěpánkem pojedou na MS se dvěma cíli

Deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem se stali mistry republiky ve vodním slalomu. To by za normálních okolností nebyla příliš podstatná zpráva. Jenže pro dvojnásobné olympijské medailisty tento titul znamená návrat do národního týmu. Do něj se na jaře na nominačních závodech po mnoha letech nedostali. Napravili to až teď na domácím šampionátu na Lipně, a můžou se tak těšit na šampionát světový. Už na břehu mluvil s Jaroslavem Volfem i Ondřejem Štěpánkem reportér Jan Suchan.

|Tereza Jelínková |Atletika

Desetibojař Šebrle skončil na MS v Tegu třináctý

Český desetibojař Roman Šebrle nevylepšil své umístění po prvním dni na mistrovství světa v Tegu a v celkovém pořadí zůstal na třinácté pozici. Šebrle získal na světovém šampionátu 8069 bodů, ač jeho cílem bylo získat jich alespoň 8200, a splnit tak limit pro účast na olympiádě v Londýně.

Na Grand Prix Belgie formule 1 triumfoval Vettel

Triumfem týmu Red Bull skončila Velká cena Belgie formule 1 – sedmé vítězství v letošní sezoně si připsal vedoucí muž průběžného pořadí Sebastian Vettel z Německa, druhý dojel jeho týmový kolega Mark Webber. Třetí místo vybojoval navzdory nevydařené kvalifikaci Jenson Button z McLarenu.

|Mirko Vasić |Atletika

Bolt ulil start a skončil, finále stovky vyhrál Blake

Finále mužského běhu na 100 metrů přišlo na atletickém mistrovství světa o největšího favorita hned na startu. Světový rekordman Usain Bolt z Jamajky totiž vyběhl předčasně a rozhodčí ho tak museli diskvalifikovat. Závod vyhrál nakonec jeho krajan Yohan Blake. Roman Šebrle obsadil v soutěži desetibojařů 13. místo, Jiřina Ptáčníková postoupila z kvalifikace do finále skoku o tyči.

|Radim Sajbot, Tereza Jelínková |Hokej

Vladimír Vůjtek má u slovenského nároďáku jasný cíl: olympiádu

Až ve čtvrtek 1. září se podle smlouvy stane Vladimír Vůjtek starší oficiálně trenérem slovenské hokejové reprezentace. Pracovat ale začal mnohem dřív. Už má za sebou schůzku s pěti slovenskými hokejisty, kteří hrají v NHL, a další setkání s hráči jej čeká v Bratislavě v tomto týdnu.

|Petr Kadeřábek, Mirko Vasić |Ostatní sporty

Francie - země judu zaslíbená

Zaplněné burácející haly či stadiony znají především hokejisté, fotbalisté nebo třeba atleti. Aby ale vyprodali ochozy judisté, to se jen tak nevidí. Výjimkou, která potvrzuje pravidlo, ale bylo právě končící mistrovství světa v judu, které hostila pařížská hala Bercy.