Archiv | zprávy ze dne 23. prosince 2016

| ČTK |Zprávy ze světa

USA opustily svého přítele, zní z Izraele. V OSN prošla rezoluce o osadách

Rada bezpečnosti OSN v pátek schválila rezoluci, která po Izraeli požaduje, aby ukončil výstavbu židovských osad na okupovaném palestinském území. Spojené státy, které židovský stát vždy v předchozích hlasováních v OSN podporovaly, se tentokrát hlasování zdržely. Dokument tak mohl projít. Agentura Reuters s odvoláním na úřad izraelského premiéra Benjamina Netanjahua informovala o tom, že Izrael se rezoluci OSN nepodřídí a přijme odvetná opatření proti Senegalu, který ji pomohl prosadit.

|Klára Fleyberková |Divadlo

Zemřela herečka Luba Skořepová, žena s neuvěřitelným optimismem a elánem

Zemřela herečka Luba Skořepová, bylo jí 93 let. Diváci si ji pamatují jako veselou dámu plnou elánu a optimismu. Na jevišti Národního divadla vytvořila téměř 140 rolí, desítky dalších pak v Divadle v Řeznické, Rokoku nebo Ypsilonce. Luba Skořepová má také bohatou televizní minulost. Upozornila na sebe třeba v seriálu Chalupáři nebo Náměstíčko. Herečka byla také literárně aktivní, napsala dvanáct knih.

| ČTK |Zprávy ze světa

Únosci libyjského letadla se vzdali, na Maltě požádali o politický azyl

Únosci letadla libyjské státní letecké společnosti Afriqiyah Airways se vzdali. Policisté je prohledali a odvedli do vazby. Na Twitteru to oznámil maltský premiér Joseph Muscat. Únosci předtím na Maltě požádali o politický azyl, uvedla agentura AFP. Jde zřejmě o stoupence bývalého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího. Dvojice únosců už z uneseného letadla propustila všech 118 cestujícícha členů posádky. Původně hrozili, že mají ruční granáty a stroj vyhodí do povětří.

|Jana Klementová |Zprávy z domova

Za sesuv svahu na D8 může špatné zajištění, vyplývá z analýzy Akademie věd

Za sesuv dálnice D8 podle Akademie věd může špatné zajištění. Zprávu akademiků k sesuvu zveřejnilo na svých internetových stránkách ministerstvo dopravy. Podle analýzy by se svah kvůli dešti a odtěžené zemině sesunul v každém případě, nevznikla by ale miliardová škoda. Zpráva byla hotová už letos v květnu, ministerstvo ji ale odmítalo zveřejnit a jako jediného viníka označilo nedaleký lom.

|Marie Bastlová |Zprávy z domova

Rok Jiřího Ovčáčka: pokračování kauzy Peroutka, nepravdy i nekorektní kabaret

Jiří Ovčáček není politik. Jako mluvčí prezidenta republiky patří v podstatě mezi obyčejné státní úředníky. Přesto jeho velmi ostré tweety a výroky letos natolik výrazně promluvily do veřejného dění, že jej na české politické scéně nešlo přehlédnout. Ostatně vysloužil si i vlastní divadelní představení - nekorektní kabaret Ovčáček Čtveráček, který představilo Městské divadlo Zlín.

|Ondřej Golis |Zprávy z domova

'100 milionů pro ODS, 100 pro ČSSD.' Obviněný Kušnierz v kauze ROP ukázal na politické strany

Machinace s dotacemi na severu Čech probíhaly podle stranického klíče. Tvrdí to alespoň obviněný exředitel úřadu ROP Severozápad Petr Kušnierz. Policistům u výslechu řekl, že dotace končily u žadatelů spjatých s občanskými i sociálními demokraty. Obě strany podezření, že se podílely na tunelování dotací, odmítají. Šlo prý o individuální selhání.

|Vojtěch Man |Hokej

Jágr v historických tabulkách přeskočil Messiera, jeho Florida ale prohrála

Jaromír Jágr si v NHL připsal další asistenci a na svém kontě má už 1888 bodů. Osamostatnil se tak na druhém místě historické tabulky - na třetí příčku odsunul Marka Messiera, první je Wayne Gretzky. Další bod českého hokejisty ale k vítězství nevedl - Florida prohrála s Bostonem 1:3. U vítězství Toronta asistoval Roman Polák.

|Pavel Novák |Zprávy ze světa

Půl roku po brexitu jsou Britové žijící ve Španělsku v nejistotě. Zpátky ale nechtějí

Šest měsíců po britském referendu o setrvání v Evropské unii je jasná jediná věc. Termín zahájení procedury odchodu Velké Británie z osmadvacítky. Březen 2017. Jaké bude soužití Britského království se zbytkem Unie se musí teprve dojednat. V nejistotě je teď přibližně 300 tisíc Britů, kteří se rozhodli žít ve Španělsku. Jsou to hlavně starší lidé, kteří si na španělském pobřeží koupili byty a odstěhovali se tam na důchod.

|Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

Vánoce bez stresu. Čím dál více Čechů tráví Štědrý večer v restauracích, na kaprovi netrvají

Štědrovečerní večeři v restauraci si dává stále víc Čechů. Shodují se na tom restauratéři, které oslovil Český rozhlas. Rostoucí zájem hlásí podniky hlavně ve větších městech. Podle předvánočního průzkumu Asociace hotelů a restaurací nabízí štědrovečerní menu asi polovina z nich. Hosté si můžou dopřát vánoční exotiku, ve výběru ale nechybí ani klasická ryba, houbový kuba nebo bramborový salát a cukroví.

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru