Čeští celníci rozkryli mezinárodní obchody s anaboliky

Celní protidrogová jednotka rozkryla rozsáhlé nelegální mezinárodní obchody s anaboliky. Jejich hlavní organizátor skončil ve vazbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zákony, legislativa, paragraf | Foto: Filip Rožánek

Skupina tří Čechů zásobovala anabolickými steroidy rozsáhlou síť odběratelů nejen v České republice, ale i v dalších zemích Evropské unie i mimo ni. K této činnosti využívali států, kde takové jednání zatím není trestné.

Objednávky a finanční prostředky posílali odběratelé na P.O. boxy. Po vyzvednutí objednávek členové skupiny odcestovali do zahraničí, kde měli pronajatou kancelář, v níž anabolické steroidy skladovali a poštovními balíky pak odesílali odběratelům. Měsíční zisk z tohoto nelegálního prodeje se pohyboval ve stovkách tisíc korun.

Hlavní organizátor už je ve vazbě. Ostatní jsou v průběhu dneška eskortováni ke krajskému soudu, který o jejich vazbě rozhoduje. Za trestný čin výroba a jiné nakládání s látkami s hormonálním účinkem jim hrozí od 5 do 12 let vězení.

Alena Vykydalová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme