Chraňte se před zloději při předvánočních nákupech

Možná už i vás napadlo, že je nejvyšší čas začít nakupovat vánoční dárky. Pokud ale vyrazíte do obchodů a máte víc peněz, dávejte si velký pozor. Zloději jsou totiž před vánoci ve střehu a nepohrdnou ani platebními kartami, doklady nebo mobilním telefonem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákupní vozíky

Nákupní vozíky | Foto: Jan Rosenauer

Českobudějovičtí policisté se proto dopoledne do jednoho velkého nákupního centra vydají, nejen aby chytali zloděje, ale také aby lidi varovali.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavlína Fendeková varuje přd zloději

Doklady a peníze je nutné mít stále u sebe, určitě nenechávat kabelku v nákupním vozíku, nebo na rameni otevřenou..to jsou asi ty základní rady. Obětí krádeže se můžete stát lehce také v případě, že máte na zádech batoh

„Tady paní samozřejmě dozadu nevidí – je to mžik – a my pak nemáme ani potuchy o možném pachateli i o místě, kde ke konkrétní krádeží došlo,“říká českobudějovická policistka Regina Tupá.

Muži si zase dávají často peněženku do zadní kapsy kalhot nebo ji svěří partnerce. Někdy to ale dopadne špatně, i když jsme opatrní. Při ztrátě dokladů nás čeká nejen složité běhání po úřadech , ale můžeme se dočkat i dalších nemilých překvapení.

„Známe takové případy, kdy na odcizené doklady byly uzavřené různé smlouvy,“ upozorňuje Regina Tupá, která se i dnes v policejní uniformě vydá pomáhat a chránit poctivé občany.

Milan Kopp, Pavlína Fendeková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme