Dobeš: Když nevyčerpáme evropské peníze, rezignuji

Pokud se ministerstvu školství nepodaří vyčerpat peníze z Evropské unie, šéf resortu Josef Dobeš (VV) rezignuje. Uvedl dnes v České televizi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Dobeš

Josef Dobeš | Foto: Filip Jandourek

Kvůli chybám bude totiž ministerstvu zřejmě pozastaveno čerpání v programu s rozpočtem 53 miliard korun. Dobeš minulý týden slíbil nápravu do tří měsíců.

„Dát si kritéria a jít tvrdošíjně za nimi, a kdyby se ta základní kritéria nesplnila, tak pak se ctí říct: Nesplnil jsem, odcházím, nemám důvod tady sedět. Já už jsem také několikrát řekl, že ta židlička mi nepřirostla k zadku, a mám to úplně stejně.“

„Je to věc, kterou nesu, nesu reformy – kdybych v těch základních parametrech selhal, a já si je nastavuji, nemám problém rezignovat,“ řekl dnes ministr Josef Dobeš.

Ministra školství v poslední době kritizují také za jeho personální politiku. Za rok a půl se na postu šéfa pro čerpání evropských peněz vystřídalo už pět manažerů.

Tereza Janouškovcová Bartůňková, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme