Gazdík: Je třeba dotáhnout rozpočtové určení daní

Blíží se konec roku 2011, který byl pro jednotu české vlády mimořádně náročný. Svůj hodnotící pohled stranických zdarů a neúspěchů v roce 2011 poskytl Rádiu Česko i předseda poslanců TOP 09 a STAN Petr Gazdík.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Gazdík | Foto: Filip Jandourek

„Já si myslím, že se nám za minulý rok podařilo mnoho věcí v oblasti reforem. Byli to právě ministři za TOP 09, kteří předkládali zásadní reformní zákony, ať už v oblasti sociálních věcí zdravotnictví, jednotného inkasního místa, zdanění hazardu, novou daňovou reformu. Osobně jsem velmi hrdý, že se nám konečně po 20 letech podařilo prosadit zákon o 3. odboji,“ poznamenal Gazdík.

Přehrát

00:00 / 00:00

K mikrofonu Rádia Česko pozvala předsedu poslanců TOP 09 a STAN Petra Gazdíka reportérka Milada Richterová

Spolupráci vládních stran sice vnímá jako sňatek z rozumu těsně před rozvodem, ale také jako jedinou možnost, která může zemi posunout. „Při jednáních zástupci Věcí veřejných pravidelně mění názory, nedůvěra, která tam vůči jejich nahrávkám a dalším věcem, jsou nové prvky politice, které tu nebyly. My, jako konzervativní strana se s tím těžko smiřujeme.“

„ODS je také jako koaliční partner, řekl bych, v mírném rozjedu, kdy vnitrostranické děje jsou taktéž nepředvídatelné. Nicméně ODS na svých názorech setrvává a pan premiér Nečas to mnohokrát za poslední rok dokázal a spolupráce s ODS je mnohem jednodušší než s VV,“ hodnotil Gazdík.

„Přes tzv. blbou náladu občanů vláda mnohé udělala tento rok a v parlamentu koalice funguje skvěle.“ Podle Gazdíka odpovědnost za zemi si koalice uvědomuje.

„Rozhodně by se mělo dotáhnout rozpočtové určené daní, v potírání korupce jsme se příliš nepohnuli. Chybí mi, že neexistruje jednotková cena,“ zalitoval v bilančním rozhovoru Gazdík.

Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme