"Grossova směnka" prý změnila majitele

Případ půjčky premiéra Stanislava Grosse na byt má další pokračování. Rostislav Rod, kterému Grossův strýc František Vik dluží 900 tisíc korun, údajně prodal směnku za tutéž cenu předsedovi neparlamentní strany Česká pravice Michalu Simkaničovi. Peníze ale zatím Rod nedostal - podle Simkaniče se dohodli na odložení splátek do doby, než bude mít Česká pravice dost finančních prostředků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Simkanič

Simkanič Radiožurnálu řekl, proč směnku od Roda koupil: "Mým hlavním motivem bylo, poskytnout panu premiérovi dostatečný klid na to, aby celou situaci posoudil a sám odstoupil. Poté, co tvrdí, že si je vědom, že situace došla tak daleko, že nás velmi poškozuje i v zahraničí, a poté, co Poslanecká sněmovna nebyla schopna zařídit, aby se český národ konečně dozvěděl pravdu."

Simkanič tvrdí, že koupenou směnku zničil. Radiožurnálu řekl, že má za to, že premiér od tohoto okamžiku na základě tzv. strýcovy směnky nikomu nic nedluží de iure.

Někteří poslanci ODS soudí, že vhodnou reakcí na současnou situaci by bylo parlamentní hlasování o nedůvěře Grossovy vlády. Myslí si to například poslanec Marek Benda. "Já jsem toto říkal včera na klubu jako jednu z alternativ, protože ji pokládám za jakoby ústavně adekvátnější jednání sněmovny než zařazování nějakých mimořádných bodů." ODS ale není v názoru na tento návrh jednotná a o dalším postupu tak rozhodne zítřejší grémium strany.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme