Illnerová: Ženám ve vědě je třeba pomáhat

Pokud jste vědkyně, je vám do pětatřiceti a zabýváte se biologií, biochemií, biotechnologií, zemědělstvím, lékařstvím, farmacií nebo fyziologií, tak právě vás vyzývá UNESCO, abyste se přihlásily do soutěže o mezinárodní stipendium v hodnotě 870 tisíc korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

profesorka Helena Illnerová

profesorka Helena Illnerová | Foto: Petra Čechová

Pořadatelé mezinárodního projektu Ženy ve vědě upozorňují, že i když stipendium existuje už 12 let, zatím se o ně nikdo z Česka neucházel. Pro letošek je šance ještě do konce června.

Předsedkyně odborné poroty, která vybírá stipendistky v národním kole, bývalá šéfka Akademie věd, fyzioložka Helena Illnerová v Ozvěnách dne ocenila úroveň soutěže.

Přehrát

00:00 / 00:00

Helena Illnerová v Ozvěnách dne ocenila úroveň soutěže.

„Vítězky dostanou stipendium v podobě 200 tisíc korun na rok. Žadatelky ho mohou použít na co chtějí, mohou si koupit vybavení po práci, vyjet do zahraničí a naučit se nějakou metodu atd.“

„Ženy by měly mít přístup k podobným stipendiím a vůbec k oceněním, protože, i když si to nepřiznáváme, je u žen trochu nedostatek sebedůvěry, poznamenala Illnerová s odkazem na převládající mužský svět ve vědě.

„Společnost musí ženy brát jako rovnocenné, partneři jim musí pomáhat. Ženy pak musejí být motivovány. I když mají rodinu, neměly by ztratit kontakt,“ přimluvila se Illnerová.

Milan Kopp, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme