'Karlovarská losovačka': město opět neuspělo s žalobou o půl miliardy, musí zaplatit soudní výlohy

Karlovy Vary znovu neuspěly se žalobou o půl miliardy korun za stavbu KV Areny. Peníze chtěly po konsorciu firem Baustav, Syner a Metrostav, které před lety multifunkční halu stavěly. Podle města byla stavba předražená a Karlovy Vary za ni zaplatily o 565 milionů korun víc, než jaká je její tržní cena. Soudní spor se táhne šest let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlovy Vary, KV Aréna

Karlovy Vary, KV Aréna | Foto: Filip Jandourek

Krajský soud v Plzni potvrdil rozhodnutí karlovarského okresního soudu a žalobu zamítl. Advokát firmy Baustav Petr Šindelář byl s rozsudkem spokojený. „Za svého klienta mohu jen říci, že jsme tento rozsudek očekávali a jsme rádi, že máme další fázi řízení za sebou,“ uvedl Šindelář.

Rozsudek si vyslechl i karlovarský zastupitel Jiří Kotek z Alternativy, podle kterého město udělalo několik chyb a soudní spor nezvládlo. „Ten korupční proces zůstal tedy nevyřešen. Stavba města byla předražená o 50 procent hodnoty a soud nepřiřkl ani těch 50 procent náhrady zpátky,“ komentoval rozhodnutí soudu.

Karlovy Vary musí navíc žalovaným firmám zaplatit náklady na soudní řízení zhruba ve výši 20 milionů korun. Společnosti, které KV Arenu postavily, vybralo město v roce 2007. Výběrové řízení bylo později mezi veřejností známé jako "losovačka". Radnice za ní dostala pokutou za nestandardní výběr stavebních společností.

Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme