Kauza Jany Nečasové. Žalobci podali odvolání proti osvobozujícímu rozsudku

Žalobci dnes podali odvolání proti osvobozujícímu rozsudku v kauze Jany Nečasové, dříve Nagyové. Soudkyně se podle nich nevypořádala s důkazy. Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Helena Králová se podle nich nevypořádala s řadou důkazů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Nečasová, dříve Nagyová | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Odvolání Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, které případ dozoruje, bude řešit Městský soud v Praze. ČTK to dnes řekl olomoucký žalobce Pavel Komár.

Odvolání má podle něj 30 stran a dnes zamířilo do datové schránky soudu.

Rostislav Bajger z ostravské pobočky státního zastupitelství řekl, že v odvolání podrobně rozebírá jednotlivé důkazy. Soudkyně se podle něj s řadou z nich nevypořádala. Bajger zmínil hlavně odposlechy a listinné důkazy.

Na konci května zprostil soud Janu Nečasovou, dříve Nagyovou, obžaloby v případu zneužití Vojenského zpravodajství ke sledování manželky tehdejšího premiéra Petra Nečase. Stejně soud rozhodl i u bývalých šéfů vojenské tajné služby Ondreje Páleníka a Milana Kovandy i zpravodajce Jana Pohůnka.

Podle soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Heleny Králové nebyly skutky uvedené v obžalobě trestným činem. Státní zástupce Bajger žádal pro čtyři obžalované tresty od 3 do 4 let vězení.

Podle obžaloby nechala na podzim roku 2012 Nagyová sledovat manželku tehdejšího premiéra a svého partnera Petra Nečase Radku, aby na ni sehnala kompromitující materiály. Kauza vedla k pádu vlády, Nečas se později s Radkou rozvedl a vzal si Nagyovou.

Kauza Nagyová | Foto: Český rozhlas

ČTK, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme