Klaus a Nečas se neshodují na změně policejního prezidenta

Prezident Václav Klaus se postavil za šéfa policie Petra Lessyho. Výměnu na postu policejního prezidenta si podle Lidových novin Klaus nepřeje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní prezident Petr Lessy | Zdroj: ČTK

Deník uvedl, že Klaus se sešel s Lessym minulý týden v pátek, tedy ještě předtím než Lessyho vyzval k rezignaci ministr vnitra Jan Kubice.

K rezignaci Lessyho vyzval ministr vnitra Jan Kubice. Neshoduje se s ním na tom, kolik má mít šéf policie náměstků a také mají odlišný pohled na změny v policii.

Střídání policejních prezidentů neschvaluje ani premiér Petr Nečas. Na druhou stranu ale neshody mezi ministrem a šéfem policie podle něj nejsou dobré.

„Nedovedu si představit, že by mohla efektivně fungovat policie pod vedením policejního prezidenta, který má rozladěné vztahy s ministrem vnitra a kterému dokonce ministr vnitra vyjádří nedůvěru a vyzve ho k rezignaci.“

„To může fungovat pár dnů, pár týdnů, ale déle ne. To prostě nejde,“ řekl Nečas.

Lessy důvod ke své rezignaci nevidí. S ministrem se sejde v pondělí, kdy mu předloží návrh na nové uspořádání policejního prezidia.

Milan Kopp, Tereza Bartůňková, Dagmar Cestrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme