Lékaři stahují výpovědi. Někde ještě vyčkávají

Lékaři začali postupně stahovat výpovědi. V Praze se do práce vrátí 98 procent doktorů. Metropole proto odvolala krizový scénář. Avšak například na Vysočině, kde podalo výpovědi nejvíce lékařů, situace tak jasná není.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Na Homolce | Foto: Tomáš Adamec

Odboráři se mají teprve poradit, jestli tento krok udělají - protože chtějí podpořit kolegy z nemocnice v Uherském Hradišti. Tamější vedení avizovalo, že lékaři ve výpovědi si musejí znovu podat žádost o navázání pracovního poměru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šárka Drinková, koordinátorka Lékařského odborového klubu na Vysočině v Ozvěnách dne

A odpoledne ředitel nemocnice oznámil, že ode dneška nebude přidělovat práci místnímu předsedovi a místopředsedovi odborů.

Doktorka Šárka Drinková, koordinátorka Lékařského odborového klubu na Vysočině v Ozvěnách dne potvrdila, že minimálně do zítřejšího odpoledne se stahováním výpovědí počkají.

„Je to nemocnice, kde se lékaři dočkali nejvíce příkoří, a je to nemocnice, kde pan ředitel zvažuje dodržování memoranda a nechce nám lékaře přijmout za standardních podmínek jako v ostatních nemocnicích, i když žádné lékaře nepřijal a ani žádnou restrukturalizaci nedělal,“ uvedla Drinková.

Více než čtyřicet doktorů z nemocnice v Uherském Hradišti by tak mohlo zůstat ve výpovědi, aby podpořili svého předsedu a místopředsedu.

„Pravděpodobně to bude záležet na lékařích z Uherského Hradiště, jestli budou ve výpovědích zůstávat. Spíše mám signály, že všichni tito lékaři plánují, by výpovědi vzali zpět, aby dodrželi memorandum. Vše se rozhodne zítra,“ míní Drinková.

Dohoda v Karlových Varech

Karlovarská krajská nemocnice se dohodla s odbory na ukončení protestu Děkujeme, odcházíme. Vedení zařízení přislíbilo, že vezme zpět všechny protestující doktory. Ti proto začnou v nejbližších hodinách stahovat své výpovědi…

Dohodou skončil spor, který hrozil vyhlášením krizového řízení dvou krajských nemocnic, v Karlových Varech a Chebu. Odbory původně požadovaly, aby vedení nemocnice postupovalo při rozdělování mezd podle návrhu, který rozeslal ředitel lékařům před několika týdny a měl řešit situaci v případě, že by nedošlo k dohodě na celostátní úrovni.

Nakonec obě strany ale přistoupily na podmínky memoranda. Z nemocnic Karlovarského kraje chtělo odejít 79 lékařů. S největší pravděpodobností stáhne své výpovědi 76 z nich.

Milan Kopp, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme