'Loupež století' zůstává i po 11 letech neobjasněná, soud zprostil Hajna i Půtu

Loupež století zatím zůstává neobjasněná. Soud zatím nepravomocně zprostil obžaloby Františka Hajna a Tomáše Půtu, kteří podle obžaloby při přepadení vozu bezpečnostní agentury na pražské Evropské třídě uloupili 154 milionů korun. Předseda senátu Stanislav Králík zprošťující verdikt odůvodnil tím, že se neprokázalo, že loupež spáchali právě Půta s Hajnem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní líčení s Tomášem Půtou a Františkem Hajnem (na snímku) v kauze takzvané loupeže století | Zdroj: ČTK

„Nemůžeme bez jakýchkoli pochybností konstatovat, že skutečně se tohoto jednání obžalovaní Půta a Hajn dopustili,“ vysvětlil předseda soudního senátu Stanislav Králík.

Loni je přitom stejný soud uznal vinným a vyměřil jim tresty 10 a 12 let. Hajn byl tehdy odsouzen v nepřítomnosti, protože uprchl do Dominikánské republiky. Policie ho odtamtud eskortovala do české vazby.

„Pochopitelně přítomnost obžalovaného Františka Hajna do celého dokazování vnesla úplně jiné světlo. Logicky, protože také přinesla autentickou obhajobu pana obžalovaného a mohla do určité míry korigovat pohled na jednotlivé důkazy tak, jak tady byly prováděny,“ řekl Králík.

František Hajn odešel z vazby domů a na odvolací řízení počká na svobodě. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce se odvolá.

Ozbrojení pachatelé v Praze v září 2002 přepadli v přestrojení za policisty pancéřové vozidlo bezpečnostní agentury. To vyjíždělo od Citibank na Evropskou třídu. Z auta pod pohrůžkou použití střelné zbraně a výbušniny lupiči vzali 154 milionů korun, které policie nikdy nenašla.

Martin Drtina, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme