Ministerstvo školství chce vyvrátit obavy kolem čerpání evropských fondů

Ministerstvo školství by mělo dnes a ve čtvrtek ujistit Evropskou komisi nebo třeba vysoké školy, že zvládne vyčerpat peníze z evropských fondů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Ilustrační foto.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Úřad pod vedením Josefa Dobeše má na starosti 2 programy, ze kterých můžou české školy nebo vědecké ústavy získat zhruba 120 miliard korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Současný šéf příslušné sekce MŠ Jaroslav Kuba tvrdí, že peníze z Bruselu zvládne vyčerpat

Brusel ale programy dlouhodobě považuje za rizikové. Nedávno Radiožurnálu potvrdil, že schopnost ministerstva peníze vyčerpat může ohrozit odchod řady klíčových pracovníků z úřadu.

Ti rezignovali poté, co ministr Dobeš vyměnil vedení sekce, která má čerpání peněz na starosti. Současný šéf sekce Jaroslav Kuba tvrdí, že peníze z Bruselu zvládne vyčerpat.

Riziko skutečně existuje, nicméně přijímáme nové lidi. Vzhledem k situaci na trhu práce v současné době přijímáme velmi kvalitní lidi, a to se zkušenostmi s evropskými fondy z jiných ministerstev a z jiných organizací,“ uvedl Kuba.

Milan Kopp, Ondřej Houska, Petra Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme