Ministr kultury posílá auditory do příspěvkových organizací

Kontrola majetku a hospodaření v některých z celkem 30 příspěvkových organizací ministerstva kultury začne pravděpodobně toto úterý. Audit provedou dvě firmy - Ernst and Young Audit zkontroluje hospodaření Národního technického muzea a České filharmonie, KPMG pak Národní knihovnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr kultury Jiří Besser

Ministr kultury Jiří Besser | Foto: Tomáš Adamec

Už minulý týden poslal ministr Besser do Národního technického muzea kontrolu a s okamžitou platností odvolal z funkce jeho ředitele Horymíra Kubíčka.

Kontrolu se zaměřením na odhalování účetních podvodů i pronevěr doprovázejí také členové organizace Transparency International.

Přehrát

00:00 / 00:00

Téma sleduje reportérka Radiožurnálu Michaela Vetešková

Její zástupce David Ondráčka Českému rozhlasu řekl, že byli osloveni přímo ministrem, ale že nejsou členy auditu, jen veřejnosprávní kontroly, a o nestandardní postup se tedy nejedná. Dodal, že v muzeu je co kontrolovat.

To si ale nemyslí odvolaný ředitel tohoto muzea Horymír Kubíček: „Jsem přesvědčen, že kontrola potvrdí to, že naše hospodaření se svěřeným majetkem je víc než v pořádku.“

K jakým vážným pochybením v Národním technickém muzeu došlo, zatím nechce ministr Besser komentovat. Vybraná firma by měla výsledky auditu zveřejnit do několika týdnů.

Michaela Vetešková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme