'Myslíte si, že jsme už všichni senilní, ale nejsme.' Seniorka z Karviné odhalila podvodníky s energiemi

V Česku stále přibývá důchodců, kteří naletí nejrůznějším podvodníkům. Upozorňují na to především policisté. Nekalým praktikám se ale přeci jen dokážou někteří rázně vzepřít – příkladem je i seniorka z Karviné Marie Komendová. Nepoctiví prodejci se jí snažili namluvit, že musí změnit dodavatele elektřiny, a pokusili se vetřít k ní domů. Vyhrožovali jí pokutami a byli na ženu vulgární. 74letá učitelka v důchodu se ale nedala a vše nahlásila úřadům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

důchodci (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Vy mladší si myslíte, že když máme po 70, jsme už všichni senilní, ale vůbec nejsme,“ popisuje seniorka. Marie Komendová odmítá být kvůli důchodovému věku ve škatulce oběť.

Nedávno jí na mobil zavolala neznámá žena a snažila se ji přesvědčit, aby změnila dodavatele energií a že vše sepíšou u ní doma. „Řekla jsem jí, že děkuji, ale nemám zájem. A ona mi odpověděla, že je z magistrátu.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Karvinská radnice varuje před podezřelými obchodníky, kteří lidi nutí ke změně dodavatele energií. Jejich lsti odhalila seniorka Marie Komendová

Jenže to dealerka netušila, komu zavolala - učitelce v důchodu, vdově po policistovi, která se jen tak něčeho nelekne. „Načež jsem říkala, že si to ověřím na magistrátě. Když mě navštívíte, budu chtít, abyste se mi legitimovala a předložila pověření od magistrátu,“ řekla Komendová s tím, že když přešla do protiútoku, předala dealerka telefon neznámému muži.

Ten na seniorku vulgárně vykřikl, což bývalá učitelka považovala za velkou urážku. Vše nahlásila na radnici, kde ji ujistili, že žádní prodejci energií nemají pověření města.

„To je totální nesmysl. Lžou, my jsme nikoho neoslovili, s nikým jsme smlouvu neuzavřeli a ani to udělat prostě nemůžeme. Dalo by se říct, že v podstatě lidi uvádějí v omyl a je to svým způsobem podvod,“ potvrdila mluvčí radnice Šárka Swiderová s tím, že už vědí o několika dalších případech. Vše nyní prověřuje městská policie.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme